Kostel sv. Jáchyma

Nad Dobrou Vodou se vypíná kopec, do kterého kdysi havíři hloubili chodby, aby hledali stříbro. Na jeho vrcholu stojí kostelík který uvidíte už zdálky ať se k Dobré Vodě blížíte od Dačic, Telče nebo Praskoles.

Je to raně barokní stavba postavená kolem roku 1682. Nechal jej zřídit hrabě Jáchym Slavata a zasvětil jej svatému Jáchymovi, patronovi nejen svému, ale také horníků. Dolování stříbra však nemělo dlouhého trvání a tak v Dobré Vodě vznikly středověké lázně, které se přeměnily na turistické letovisko.

Kostelík bývá otevřený pouze v létě od svátku sv. Anny do svátku sv. Jáchyma, ale místo stojí za návštěvu kdykoliv. Z kopce je pěkný výhled, pár metrů od kostelíka je umístěn vtipný pomníček, připomínající hornickou minulost místa, vedle kostelíka je příjemné posezení. A kdo bude hledat, možná i kešku najde :-).

Přístup i pro kolo či kočárek je pohodlný ze silnice od Mrákotína (modrá turistická značka), pěšky se dá dojít i z Dobré Vody (prudší kopec, nutnost vyhnout se políčkům místních drobných zemědělců). Přes Dobrou Vodu vede žlutá značka.