Sporty a míčové hry

Cyklistika a půjčování kol

Střelba z luku a vzduchovky

Míčové a jim podobné hry

Zimní sporty


Cyklistika a půjčování kol

Cyklistika

Málo frekventované silničky a lesní cesty v našem okolí jsou rájem cyklistů. Vede po nich hustá síť značených cyklotras:
Přímo ve Lhotce se kříží cyklotrasa 5124 vedoucí z Moravských Budějovic na vrchol Javořice s trasou 5021 z Kostelní Myslové na hrad Roštejn. Přes sousední Řásnou vede tzv. Březinova stezka (č. 5125) z Jaroměřic nad Rokytnou do Kamenice nad Lipou a Mrákotínem zase prochází trasa 1113 z Telče do Jindřichova Hradce.

Pokud si k nám přivezete vlastní kola, uschováme vám je v naší uzamykatelné kolárně.

Půjčování kol

Pro hosty u nás ubytované máme k dispozici 5 bicyklů různých velikostí.

  • Pánské 21 palců 2 kusy
  • Dámské 3 kusy
  • Dětské 7 – 10 let

Cena za půjčení pánských a dámských kol je 150 Kč za den, 100 Kč za půlden.

Za dětské kolo účtujeme 100 Kč za den, 50 Kč za půlden.

Při týdenním pobytu (7 nocí) jedno půjčení kola na osobu zdarma.


Střelba z luku a vzduchovky

Lukostřelba

Při Vašem pobytu jsi můžete vyzkoušet střelbu ze sportovních luků. Pouze v doprovodu instruktora, máme 2 luky pro dospělé a 1 dětský. Střílíme většinou na hřišti, papírový terč je připevněný na balících sena nebo slámy.

Při týdenním pobytu (7 nocí) Vám věnujeme půl hodiny střelby zdarma, nutno domluvit min. 1 den předem.

Ceny: 150 Kč za 30 min – cena je za obsluhu, střílejících může být i víc než 3, pokud se vystřídají. Kromě obsluhy se platí zlomené a ztracené šípy.

Střelba ze vzduchovky

Který kluk netouží vystřelit si z opravdové flinty! Jenže ono to není tak jednoduché, na skutečnou pušku musí být zbrojní pas. Takže náhradou je dobrá vzduchovka a tu máme.

Je to moderní vzduchovka GAMO Shadoww 1000 španělské výroby, která střílí diabolky ráže 5,5 mm s energií, která je těsně pod hranicí, od které zbraň spadá pod povinnost zbrojního pasu.

Střílíme na hřišti, do terče, umístěného na lapači střel, nejčastěji vleže (na žíněnce).

Máme ještě 2 starší vzduchovky Slavia, pokud je více zájemců, lze střílet najednou.

Cena je 150 Kč za půl hodiny + spotřebované střelivo (0,50 Kč za kus).


Míčové a jim podobné hry

Fotbal, volejbal, nohejbal…

Hned za zahradou máme volejbalové (nohejbalové) hřiště. Jeho plocha slouží jak těmto sportům, tak i jiným účelům – střelbě, výcviku psů, pořádání zábavných akcí …

Chcete hrát tenis ?

Tenisový kurt je možné domluvit v Mrákotíně (3 km) – o letních prázdninách placený, mimo ně po dohodě. Další možnosti v Telči, Kostelní Myslové, Krahulčí,…

Hrajete golf?

Pak je zde jedinečná příležitost. Ve 3 km vzdáleném Vanově byl na ploše 70 hektarů vybudován golfový areál – 18jamkové hřiště mezinárodních parametrů. Podrobnosti: Golf resort Telč.

Další hry

Všude kolem je spousta místa pro badminton, petanque, kroket, mölkky. Rádi vám k nim půjčíme potřebné nářadí.

Stolní tenis

V prostoru před vstupem do koupelen kempu je volně přístupný, krytý stůl na stolní tenis. Hra zdarma, 2 pálky a míček půjčíme ze poplatek 25 Kč za jedno půjčení.


Zimní sporty

Běžecké lyžování

Možnosti zimního sportovního vyžití v našem regionu ještě nejsou moc známé, ale od roku 2010 se v nejbližším okolí pravidelně udržuje více než 30 km lyžařských stop. Přímo na naší zahradě je jedna z křižovatek těchto tras. Další podrobnosti o běžkařských trasách v našem okolí na bezky-telcsko.cz

Lyžařský vlek

V nedalekém Mrákotíně funguje uměle zasněžovaný lyžařský vlek. Pravda, není to červená alpská sjezdovka. To však vyhovuje těm, kteří začínají, nebo hledají rodinné vyžití. Snadný přístup, večerní osvětlení, pravidelné úpravy povrchu a přilehlá občerstvovna dělají z tohoto svahu vyhledávaný cíl místních i vzdálenějších návštěvníků…

Bruslení

Zima u nás bývá určitě tvrdší, než v nížinách a ve městech, ale sníh přece jenom není vždycky.. Sice třeba mrzne, ale bez sněhu. Pak přichází na řadu bruslení na okolních rybnících. Nejčastěji bruslíme na spodním rybníčku na návsi, komu je malý, jde většinou do údolí na Částkovický rybník (0,5 km), případně Rákosový (hned vedle). Pokud mrzne málo, lze jít bruslit do Telče na zimní stadion.