Koupíte u nás

Jelikož k nám určitě nejedete jen přenocovat, máme pro Vás i leccos na prodej. Jsou to buď naše vlastní výrobky, nebo výrobky z našich surovin, vyrobené jinde, popřípadě věci nakoupené k prodeji pro Vaše potěšení. Co že tedy nabízíme?

Džemy

Některé druhy ovoce nejsou skladovatelné, ale lze z nich vyrobit dobrý džem. Vyrábíme několik druhů, ochutnat je můžete během pobytu u nás (při snídani), můžete si je i koupit. Cena je 85 Kč za sklenici 300 g (klasické, slazené cukrem) a 75 Kč za slazené medem (125 g). Z domácích surovin pro vás mícháme varianty z těchto druhů ovoce: černý bez, černé jeřabiny, dýně, jablka, hrušky, švestky (opravdu marmeláda, nikoliv povidla), třešně, rybíz, angrešt, josta, maliny… Nebojíme se ani nových chutí s přídavky koření: zázvor, skořice, chilli…

Za varianta džemu extra jablko černý bez jsme získali ocenění regionální potravina kraje Vysočina.

Ovocné mošty

Již mnoho let spolupracujeme s Šicnerovou moštárnou v Krahulčí, kde nám ovoce vylisují, šetrně pasterují a stočí do 0,7 litrových lahví.
Přijeďte ochutnat nebo nakoupit z našich směsí jablek, hrušek i čeného jeřábu (aronie). Vydrží nejméně do příští sklizně. Mošt jablečný, jablečno – hruškový / jeřabinový / bezinkový / s mrkví / s červeným rybízem / s červenou řepou. Specialitou je vánoční, kořeněný vůní skořice a vanilky. Láhev prodáváme za 50 Kč a doufáme v její návrat pro opětovné naplnění.

Brambory – BIO

Již několik let pěstujeme na nevelké ploše brambory. Zaujal nás varný typ A, který máme sami rádi a zjišťujeme, že nejsme sami. Brambory si u nás po dohodě můžete vyzvednout nebo (pokud máme cestu Vaším směrem) je i dovezeme. Cena 15 Kč za 1 kg při odběru ze dvora, 18 Kč při závozu.

Ovoce – BIO

Okolo domu máme velkou zahradu a na ní mnoho stromů, sklidíme tedy zpravidla spoustu ovoce. V létě u nás můžete ochutnat třešně (pro ubytované zdarma). Švestky, jablka a hrušky prodáváme již připravené, samosběr se nám neosvědčil. Co se nespotřebuje a neprodá, putuje do palírny, odkud se vrací zpět v ušlechtilejší formě. Chutná téměř každému a nekazí se.
Cena ovoce: orientačně 40 – 60 Kč za 1 kg. V případě nadúrody může být cena nižší. Když se neurodí, nic s tím nenaděláme…
Nepoužíváme umělá hnojiva a ovoce není chemicky ošetřováno, proto jsme se přihlásili k ekologickému hospodaření. Od roku 2014 máme právo při prodeji ovoce používat značku BIO.
Podrobnosti o aktuální nabídce ovoce budeme zveřejňovat v aktualitách, dotazy individuálně e-mailem  nebo telefonicky na 777 317 111.

Cider

Od moštu k cideru je to jen co by jablkem dohodil… a tak jsme se sami pustili do kvasných procesů pod pokličkou oxidu uhličitého. Za největší oříšek  jsme zhodnotili cider přirozeně perlivý a k tomu zároveň sladký. Momentálně v nabídce máme 0,3 l s medem za 60 Kč, zatímco oslazený moštem vychází na 40 Kč v 0,3 l lahvičce.

Pokud by se vám náš cider líbil, například do vaší restaurace, neváhejte nás oslovit :).

Med a medovina

Bratr Pavel chová včely. Proto vám můžeme nabídnout místní med přímo od včelaře: světlý (květový, z nektaru), tmavší (smíšený) a tmavý (lesní, z medovice). Snůška začíná v polovině května a med se vytáčí v červnu a podruhé koncem července.
Pro zpestření nabídky máme k dispozici též medovinu.
Cena medu 195 Kč za 1 kg, medovina 135 Kč za lahev 1/2 litru.

Víno

Dovolená by neměla být jenom zážitkem, ale i požitkem. Proto pro Vás máme připravena kvalitní odrůdová jakostní a přívlastková vína. Dovážíme je ze sklepa Rybníky ve znojemské vinařské oblasti.

Pivo – limo

Na osvěžení při vašem pobytu máme připraveny též další rozličné nápoje. Limonády a minerální vody od různých výrobců, točíme oblíbenou bezovou ZON-ku a pivo Bernard (světlé a polotmavé jedenáctistupňové), v lahvích máme Bernarda nealko, občas speciály pod keramickým uzávěrem.

Pro Vaše pohodlí

prodáváme pohlednice naší obce i vlastní, mapy blízkého okolí, turistické průvodce…

Jehňata k chovu

Nejvíce nás těší, pokud můžeme naše ovečky prodat k dalšímu chovu. Jehničky takto pravidelně prodáváme všechny, které přes léto odchováme. Beránci pro plemenitbu však musí splňovat přísná kriteria – z množství, které se narodí, je splní cca polovina.
Podrobnosti o našem chovu a plemeni suffolk najdete zde.

Jehňata jatečná

Naše ovce jsou masného plemene a proto jejich užitečnost spočívá v produkci (jehněčího) masa. Jsme tedy schopni:
– Prodat Vám živého, cca půlročního,  berana – cena jatečného kusu 70 Kč/kg živé váhy, běžná váha 40 kg
– Zprostředkovat porážku jehněte.

Ovčí kožešiny

Můžete si od nás odvézt vyčiněnou ovčí kůži. Jsou krásně hebké a dobře vyčiněné.  Použitelné jako předložka na zem nebo přehoz na pohovku, křeslo či gauč, k poležení na podlaze u krbu nebo do kočárku pod miminko. Jsou vhodné i do postele – krásně hřejí odspodu. Pokud bychom měli definovat barvu, jsou bílé, ale 2 úplně stejné asi nenajdeme – každá má trochu jiný odstín. Proto je vhodné si osobně vybrat. Cena za kus cca 1.000 Kč (běžná velikost cca 70 x 100 cm).  Menší kousky levněji, OBR-rouna cca 1.300 Kč.

Taky máme pár kousků kamerunských kožichů, ty jsou podobné srnčím, ale menší. Cena je 500 Kč za kus.

Deky z ovčí vlny

Ovce samozřejmě obrůstají vlnou, kterou musíme občas stříhat. Z této vlny necháváme vyrobit prošívané deky, pod kterými se velmi dobře spí. Máme i polštáře a podložky pod prostěradlo pro ty, kteří mají rádi teplo odspodu. Prošívaná deka o rozměru 135 x 200 cm běžné gramáže (náplň 2 kg vlny) stojí 1.750 Kč, odlehčená verze (1,5 kg vlny) stojí 1.600 Kč, polštář 90 x 70 cm stojí 800 Kč Pro dlouhány máme i deku o rozměru 220 x 135 cm za 1.950 Kč (letní varianta za 1.850). Všechny ceny jsou za deky s jednobarevným předepraným sypkem (růžová nebo krémová barva).

Svíčky ze včelího vosku

Jelikož včelím produktem je i vosk, tak jsme se pustili i do tvorby svíček různých tvarů, které navíc krásně zavoní vánoční atmosférou.