Koupíte u nás

Co si u nás můžete koupit

Jelikož k nám určitě nejedete jen přenocovat, máme pro Vás i leccos na prodej. Jsou to buď naše vlastní výrobky, nebo výrobky z našich surovin, vyrobené jinde, popřípadě věci nakoupené k prodeji pro Vaše potěšení. Co že tedy nabízíme?

Med a medovina

Bratr Pavel chová včely. Proto vám můžeme nabídnout místní med přímo od včelaře: světlý (květový: z nektaru), tmavší (smíšený) a tmavý (lesní: z medovice). Snůška začíná v polovině května a med se vytáčí až do konce července a jako náhradu za něj dáváme včeličkám roztok cukru na zimu.
Pro zpestření nabídky máme k dispozici též medovinu od kamaráda včelaře ze sousední vsi. Cena medu 175 Kč za 1 kg, medovina 120 Kč za lahev 1/2 litru.

Ovoce – BIO

Jelikož máme velkou zahradu a na ní mnoho stromů, sklidíme zpravidla spoustu ovoce. V létě je možné si u nás natrhat třešně a pochutnat si co hrdlo ráčí. Švestky, jablka a hrušky si buď můžete natrhat či nasbírat sami, nebo si je koupit již připravené. Co se nespotřebuje a neprodá, putuje do palírny, odkud se vrací zpět v ušlechtilejší formě. O tu je pak zájem vždy. A nekazí se.
Cena ovoce: orientačně 20 – 30 Kč za 1 kg, při samosběru o 10 Kč méně. V případě nadúrody může být cena nižší. V případě neúrody s tím nic nenaděláme…
Nepoužíváme umělá hnojiva a ovoce není chemicky ošetřováno, proto jsme se přihlásili k ekologickému hospodaření. Od roku 2014 máme právo při prodeji ovoce používat značku BIO.
Aktuálně (podzim 2020) Vám jsme schopni nabídnout červené i černé jeřabiny (aronii), švestky, hrušky a jablka (ta omezeně). Podrobnosti individuálně e-mailem  nebo telefonicky.

Brambory – BIO

Již několik let pěstujeme na nevelké ploše brambory. Zaujal nás varný typ A, který máme sami rádi a zjišťujeme, že nejsme sami. Brambory si u nás po dohodě můžete vyzvednout nebo (pokud máme cestu Vaším směrem) je i dovezeme. Cena 10 Kč za 1 kg při odběru ze dvora, 15 Kč při závozu.

Marmelády

Některé druhy ovoce nejsou skladovatelné, ale lze z nich vyrobit dobrou marmeládu. Vyrábíme několik druhů, ochutnat je můžete během pobytu u nás (při snídani), můžete si je i koupit. Cena je 65 Kč za sklenici 300 g (klasické, cukrem slazené) a 80 Kč za medem slazené (200 g). K dispozici jsou tyto varianty: bezinky + jablka, dýně + černé jeřabiny, jahody, švestky (opravdu marmeláda, nikoliv povidla), třešně, hruška + zázvor + skořice, rybíz + angrešt, anebo mix – takzvané překvapení ze zahrádky.

Ovocné mošty

Již mnoho let spolupracujeme s Šicnerovou moštárnou v Krahulčí, kde je ovoce lisováno, šetrně pasterováno a stáčeno do 0,7 litrových lahví.
Přijeďte ochutnat nebo nakoupit z našich směsí jablek, hrušek i čeného jeřábu (aronie). Vydrží nejméně do příští sklizně. Mošt jablečno – hruškový prodáváme za 30 + 5 Kč za lahev, s jeřabinami, bezinkami či červeným rybízem za 40 + 5 Kč, vánoční (s kořením) také za 40 +5 Kč.

Víno

Dovolená by neměla být jenom zážitkem, ale i požitkem. Proto pro Vás máme připravena kvalitní odrůdová jakostní a přívlastková vína. Dovážíme je ze sklepa Rybníky ve znojemské vinařské oblasti.

Pivo – limo – likéry – destiláty…

Na osvěžení při vašem pobytu máme připraveny též další rozličné nápoje. Limonády a minerální vody od různých výrobců, točíme oblíbenou bezovou ZON-ku a pivo Bernard (světlé a polotmavé jedenáctistupňové), v lahvích máme Bernarda nealko, občas speciály pod keramickým uzávěrem. Ochutnat u nás můžete také různé likéry, jejichž výrobou se občas zabývá bratr Pavel. Slivovici, kterou necháváme z našich švestek vypálit v pálenici v obci s krásným názvem Zahrádky a taky medovici – směs slivovice a medu. Ta je velmi oblíbená…

Pro Vaše pohodlí

prodáváme pohlednice naší obce i vlastní, mapy blízkého okolí, turistické průvodce…

Jehňata k chovu

Nejvíce nás těší, pokud můžeme naše ovečky prodat k dalšímu chovu. Jehničky takto pravidelně prodáváme všechny, které přes léto odchováme. Beránci, kteří by měli být používáni v plemenitbě však musí splňovat velmi přísná kriteria – z množství, které se narodí, je splní cca polovina.
Podrobnosti o našem chovu a plemeni suffolk najdete zde.

Jehňata jatečná

Naše ovce jsou masného plemene a proto jejich užitečnost spočívá v produkci (jehněčího) masa. Jsme tedy schopni:
– Prodat Vám živého, cca půlročního,  berana – cena jatečného kusu 50 Kč/kg živé váhy, běžná váha 40 kg
– Zprostředkovat porážku jehněte.

Ovčí kožešiny

Můžete si od nás odvézt vyčiněnou ovčí kůži – cena za kus 750 Kč. Jsou vhodné jako předložka na zem nebo jako podložka na pohovku, křeslo či gauč, k poležení na podlaze u krbu nebo do kočárku pod miminko… Jsou vhodné i do postele – krásně hřejí odspodu. Běžný rozměr je cca 70 x 100 cm, ale 2 úplně stejné asi nenajdeme…

Deky z ovčí vlny

Ovce samozřejmě obrůstají vlnou, kterou je nutno občas stříhat. Z této vlny necháváme vyrobit prošívané deky, pod kterými se velmi dobře spí. Máme i polštáře a podložky pod prostěradlo pro ty, kteří mají rádi teplo odspodu. Prošívaná deka o rozměru 135 x 200 cm běžné gramáže (náplň 2 kg vlny) stojí 1.350 Kč, odlehčená verze (1,5 kg vlny) stojí 1.250 Kč, polštář 90 x 70 cm stojí 650 Kč Pro dlouhány máme i deku o rozměru 220 x 135 cm za 1.520 Kč (letní varianta za 1.420). Všechny ceny jsou za deky s jednobarevným předepraným sypkem (růžová nebo krémová barva).

Svíčky ze včelího vosku

Náš Filip rád experimentuje a tak se pustil do práce se včelím voskem. Výsledkem jeho snažení jsou  svíčky, které dobře vypadají a ještě k tomu krásně voní.