Koupíte u nás

Jelikož k nám určitě nejedete jen přenocovat, máme pro Vás i leccos na prodej. Jsou to buď naše vlastní výrobky, nebo výrobky z našich surovin, vyrobené jinde, popřípadě věci nakoupené k prodeji pro Vaše potěšení. Co že tedy nabízíme?

Marmelády

Některé druhy ovoce nejsou skladovatelné, ale lze z nich vyrobit dobrou marmeládu. Vyrábíme několik druhů, ochutnat je můžete během pobytu u nás (při snídani), můžete si je i koupit. Cena je 75 Kč za sklenici 300 g (klasické, slazené cukrem – 45 %) a 95 Kč za slazené medem – 30 %  (200 g). K dispozici bývají tyto varianty: bezinky + jablka, dýně + černé jeřabiny, švestky (opravdu marmeláda, nikoliv povidla), třešně, hruška + zázvor + skořice, rybíz + angrešt.

Ovocné mošty

Již mnoho let spolupracujeme s Šicnerovou moštárnou v Krahulčí, kde je ovoce lisováno, šetrně pasterováno a stáčeno do 0,7 litrových lahví.
Přijeďte ochutnat nebo nakoupit z našich směsí jablek, hrušek i čeného jeřábu (aronie). Vydrží nejméně do příští sklizně. Mošt jablečný, jablečno – hruškový / jeřabinový / bezinkový / s mrkví / s červeným rybízem / s červenou řepou. Specialitou je vánoční, kořeněné vůní skořice a vanilky. Láhev prodáváme za 45 Kč a doufáme v její návrat pro opětovné naplnění.

Cider

Od moštu k cideru je to jen co by jablkem dohodil… a tak jsme se sami pustili do kvasných procesů pod pokličkou oxidu uhličitého. Za největší oříšek  jsme zhodnotili cider přirozeně perlivý a k tomu zároveň sladký. Momentálně v nabídce máme 0,5l suchého po 50 Kč, nebo 0,3l s medem za 40 Kč, zatímco oslazený moštem vychází na 35 Kč v 0,3l lahvičce.

Pokud by se vám náš cider líbil, například do vaší restaurace, neváhejte nás oslovit :).

Med a medovina

Bratr Pavel chová včely. Proto vám můžeme nabídnout místní med přímo od včelaře: světlý (květový: z nektaru), tmavší (smíšený) a tmavý (lesní: z medovice). Snůška začíná v polovině května a med se vytáčí až do konce července a jako náhradu za něj dáváme včeličkám roztok cukru na zimu.
Pro zpestření nabídky máme k dispozici též medovinu od kamaráda včelaře ze sousední vsi. Cena medu kilového 195 Kč za 1 kg, půl kila 95 Kč, nakonec medovina 125 Kč za lahev 1/2 litru.

Brambory – BIO

Již několik let pěstujeme na nevelké ploše brambory. Zaujal nás varný typ A, který máme sami rádi a zjišťujeme, že nejsme sami. Brambory si u nás po dohodě můžete vyzvednout nebo (pokud máme cestu Vaším směrem) je i dovezeme. Cena 15 Kč za 1 kg při odběru ze dvora, 18 Kč při závozu.

Ovoce – BIO

Jelikož máme velkou zahradu a na ní mnoho stromů, sklidíme zpravidla spoustu ovoce. V létě je možné si u nás natrhat třešně a pochutnat si co hrdlo ráčí (pro ubytované zdarma). Švestky, jablka a hrušky si buď můžete natrhat či nasbírat sami, nebo si je koupit již připravené. Co se nespotřebuje a neprodá, putuje do palírny, odkud se vrací zpět v ušlechtilejší formě. O tu je pak zájem vždy. A nekazí se.
Cena ovoce: orientačně 20 – 30 Kč za 1 kg, při samosběru o 10 Kč méně. V případě nadúrody může být cena nižší. V případě neúrody s tím nic nenaděláme…
Nepoužíváme umělá hnojiva a ovoce není chemicky ošetřováno, proto jsme se přihlásili k ekologickému hospodaření. Od roku 2014 máme právo při prodeji ovoce používat značku BIO.
Aktuálně (podzim 2020) Vám jsme schopni nabídnout červené i černé jeřabiny (aronii), švestky, hrušky a jablka (ta omezeně). Podrobnosti individuálně e-mailem  nebo telefonicky.

Víno

Dovolená by neměla být jenom zážitkem, ale i požitkem. Proto pro Vás máme připravena kvalitní odrůdová jakostní a přívlastková vína. Dovážíme je ze sklepa Rybníky ve znojemské vinařské oblasti.

Pivo – limo – likéry – destiláty…

Na osvěžení při vašem pobytu máme připraveny též další rozličné nápoje. Limonády a minerální vody od různých výrobců, točíme oblíbenou bezovou ZON-ku a pivo Bernard (světlé a polotmavé jedenáctistupňové), v lahvích máme Bernarda nealko, občas speciály pod keramickým uzávěrem. Ochutnat u nás můžete také různé likéry, jejichž výrobou se občas zabývá bratr Pavel. Slivovici, kterou necháváme z našich švestek vypálit v pálenici v obci s krásným názvem Zahrádky a taky medovici – směs slivovice a medu. Ta je velmi oblíbená…

Pro Vaše pohodlí

prodáváme pohlednice naší obce i vlastní, mapy blízkého okolí, turistické průvodce…

Jehňata k chovu

Nejvíce nás těší, pokud můžeme naše ovečky prodat k dalšímu chovu. Jehničky takto pravidelně prodáváme všechny, které přes léto odchováme. Beránci, kteří by měli být používáni v plemenitbě však musí splňovat velmi přísná kriteria – z množství, které se narodí, je splní cca polovina.
Podrobnosti o našem chovu a plemeni suffolk najdete zde.

Jehňata jatečná

Naše ovce jsou masného plemene a proto jejich užitečnost spočívá v produkci (jehněčího) masa. Jsme tedy schopni:
– Prodat Vám živého, cca půlročního,  berana – cena jatečného kusu 50 Kč/kg živé váhy, běžná váha 40 kg
– Zprostředkovat porážku jehněte.

Ovčí kožešiny

Můžete si od nás odvézt vyčiněnou ovčí kůži. Jsou krásně hebké a dobře vyčiněné.  Jsou vhodné jako předložka na zem nebo přehoz na pohovku, křeslo či gauč, k poležení na podlaze u krbu nebo do kočárku pod miminko. Jsou vhodné i do postele – krásně hřejí odspodu. Pokud bychom měli definovat barvu, jsou bílé, ale 2 úplně stejné asi nenajdeme – každá má trochu jiný odstín. Proto je vhodné si osobně vybrat. Cena za kus 800 Kč (běžná velikost cca 70 x 100 cm).  Menší kousky levněji, OBR-rouna do 1.000 Kč.

Taky máme pár kousků kamerunských kožichů, ty jsou podobné srnčímu, ale menší. Cena je 500 Kč za kus.

Deky z ovčí vlny

Ovce samozřejmě obrůstají vlnou, kterou je nutno občas stříhat. Z této vlny necháváme vyrobit prošívané deky, pod kterými se velmi dobře spí. Máme i polštáře a podložky pod prostěradlo pro ty, kteří mají rádi teplo odspodu. Prošívaná deka o rozměru 135 x 200 cm běžné gramáže (náplň 2 kg vlny) stojí 1.350 Kč, odlehčená verze (1,5 kg vlny) stojí 1.250 Kč, polštář 90 x 70 cm stojí 650 Kč Pro dlouhány máme i deku o rozměru 220 x 135 cm za 1.520 Kč (letní varianta za 1.420). Všechny ceny jsou za deky s jednobarevným předepraným sypkem (růžová nebo krémová barva).

Svíčky ze včelího vosku

Jelikož včelím produktem je i vosk, tak jsme se pustili i do tvorby svíček různých tvarů, které navíc krásně zavoní vánoční atmosférou.