Koupíte u nás

Co si u nás můžete koupit

Jelikož k nám určitě nejedete jen přenocovat, máme pro Vás i leccos na prodej. Jsou to buď naše vlastní výrobky, nebo výrobky z našich surovin, vyrobené jinde, popřípadě věci nakoupené k prodeji pro Vaše potěšení. Co že tedy nabízíme?

Med a medovina

Bratr Pavel chová včely. Proto vám můžeme nabídnout místní med přímo od včelaře: světlý (květový: z nektaru), tmavší (smíšený) a tmavý (lesní: z medovice). Snůška začíná v polovině května a med se vytáčí až do konce července a jako náhradu za něj dáváme včeličkám roztok cukru na zimu.
Pro zpestření nabídky máme k dispozici též medovinu od kamaráda včelaře ze sousední vsi. Cena medu kilového 195 Kč za 1 kg, půl kila 95 Kč, nakonec medovina 125 Kč za lahev 1/2 litru.

Ovoce – BIO

Jelikož máme velkou zahradu a na ní mnoho stromů, sklidíme zpravidla spoustu ovoce. V létě je možné si u nás natrhat třešně a pochutnat si co hrdlo ráčí (pro ubytované zdarma). Švestky, jablka a hrušky si buď můžete natrhat či nasbírat sami, nebo si je koupit již připravené. Co se nespotřebuje a neprodá, putuje do palírny, odkud se vrací zpět v ušlechtilejší formě. O tu je pak zájem vždy. A nekazí se.
Cena ovoce: orientačně 20 – 30 Kč za 1 kg, při samosběru o 10 Kč méně. V případě nadúrody může být cena nižší. V případě neúrody s tím nic nenaděláme…
Nepoužíváme umělá hnojiva a ovoce není chemicky ošetřováno, proto jsme se přihlásili k ekologickému hospodaření. Od roku 2014 máme právo při prodeji ovoce používat značku BIO.
Aktuálně (podzim 2020) Vám jsme schopni nabídnout červené i černé jeřabiny (aronii), švestky, hrušky a jablka (ta omezeně). Podrobnosti individuálně e-mailem  nebo telefonicky.

Brambory – BIO

Již několik let pěstujeme na nevelké ploše brambory. Zaujal nás varný typ A, který máme sami rádi a zjišťujeme, že nejsme sami. Brambory si u nás po dohodě můžete vyzvednout nebo (pokud máme cestu Vaším směrem) je i dovezeme. Cena 15 Kč za 1 kg při odběru ze dvora, 18 Kč při závozu.

Marmelády

Některé druhy ovoce nejsou skladovatelné, ale lze z nich vyrobit dobrou marmeládu. Vyrábíme několik druhů, ochutnat je můžete během pobytu u nás (při snídani), můžete si je i koupit. Cena je 75 Kč za sklenici 300 g (klasické, slazené cukrem – 45 %) a 95 Kč za slazené medem – 30 %  (200 g). K dispozici bývají tyto varianty: bezinky + jablka, dýně + černé jeřabiny, švestky (opravdu marmeláda, nikoliv povidla), třešně, hruška + zázvor + skořice, rybíz + angrešt.

Ovocné mošty

Již mnoho let spolupracujeme s Šicnerovou moštárnou v Krahulčí, kde je ovoce lisováno, šetrně pasterováno a stáčeno do 0,7 litrových lahví.
Přijeďte ochutnat nebo nakoupit z našich směsí jablek, hrušek i čeného jeřábu (aronie). Vydrží nejméně do příští sklizně. Mošt jablečný, jablečno – hruškový / jeřabinový / bezinkový / s mrkví / s červeným rybízem / s červenou řepou. Specialitou je vánoční, kořeněné vůní skořice a vanilky. Láhev prodáváme za 45 Kč a doufáme v její návrat pro opětovné naplnění.

Víno

Dovolená by neměla být jenom zážitkem, ale i požitkem. Proto pro Vás máme připravena kvalitní odrůdová jakostní a přívlastková vína. Dovážíme je ze sklepa Rybníky ve znojemské vinařské oblasti.

Pivo – limo – likéry – destiláty…

Na osvěžení při vašem pobytu máme připraveny též další rozličné nápoje. Limonády a minerální vody od různých výrobců, točíme oblíbenou bezovou ZON-ku a pivo Bernard (světlé a polotmavé jedenáctistupňové), v lahvích máme Bernarda nealko, občas speciály pod keramickým uzávěrem. Ochutnat u nás můžete také různé likéry, jejichž výrobou se občas zabývá bratr Pavel. Slivovici, kterou necháváme z našich švestek vypálit v pálenici v obci s krásným názvem Zahrádky a taky medovici – směs slivovice a medu. Ta je velmi oblíbená…

Pro Vaše pohodlí

prodáváme pohlednice naší obce i vlastní, mapy blízkého okolí, turistické průvodce…

Jehňata k chovu

Nejvíce nás těší, pokud můžeme naše ovečky prodat k dalšímu chovu. Jehničky takto pravidelně prodáváme všechny, které přes léto odchováme. Beránci, kteří by měli být používáni v plemenitbě však musí splňovat velmi přísná kriteria – z množství, které se narodí, je splní cca polovina.
Podrobnosti o našem chovu a plemeni suffolk najdete zde.

Jehňata jatečná

Naše ovce jsou masného plemene a proto jejich užitečnost spočívá v produkci (jehněčího) masa. Jsme tedy schopni:
– Prodat Vám živého, cca půlročního,  berana – cena jatečného kusu 50 Kč/kg živé váhy, běžná váha 40 kg
– Zprostředkovat porážku jehněte.

Ovčí kožešiny

Můžete si od nás odvézt vyčiněnou ovčí kůži. Jsou krásně hebké a dobře vyčiněné.  Jsou vhodné jako předložka na zem nebo přehoz na pohovku, křeslo či gauč, k poležení na podlaze u krbu nebo do kočárku pod miminko. Jsou vhodné i do postele – krásně hřejí odspodu. Pokud bychom měli definovat barvu, jsou bílé, ale 2 úplně stejné asi nenajdeme – každá má trochu jiný odstín. Proto je vhodné si osobně vybrat. Cena za kus 800 Kč (běžná velikost cca 70 x 100 cm).  Menší kousky levněji, OBR-rouna do 1.000 Kč.

Taky máme pár kousků kamerunských kožichů, ty jsou podobné srnčímu, ale menší. Cena je 500 Kč za kus.

Deky z ovčí vlny

Ovce samozřejmě obrůstají vlnou, kterou je nutno občas stříhat. Z této vlny necháváme vyrobit prošívané deky, pod kterými se velmi dobře spí. Máme i polštáře a podložky pod prostěradlo pro ty, kteří mají rádi teplo odspodu. Prošívaná deka o rozměru 135 x 200 cm běžné gramáže (náplň 2 kg vlny) stojí 1.350 Kč, odlehčená verze (1,5 kg vlny) stojí 1.250 Kč, polštář 90 x 70 cm stojí 650 Kč Pro dlouhány máme i deku o rozměru 220 x 135 cm za 1.520 Kč (letní varianta za 1.420). Všechny ceny jsou za deky s jednobarevným předepraným sypkem (růžová nebo krémová barva).

Svíčky ze včelího vosku

Jelikož včelím produktem je i vosk, tak jsme se pustili i do tvorby svíček různých tvarů, které navíc krásně zavoní vánoční atmosférou.

 

Please enter the Page ID of the Facebook feed you'd like to display. You can do this in either the Custom Facebook Feed plugin settings or in the shortcode itself. For example, [custom-facebook-feed id=YOUR_PAGE_ID_HERE].