Dočasné uzavření Penzionu Javořice

Vážení přátelé,
od pondělí 30. srpna 2021 do cca konce října bude dočasně uzavřen náš „hlavní stan“ – Penzion Javořice. Po několika letech plánů a příprav se konečně dostáváme k výměně naší poslední staré střechy nad částí, kterou sami obýváme. Bude to i s výměnou celého krovu a několika zásahy v dolním bytě, takže to bude chvíli trvat. V tomto období můžete využít naše další kapacity – Penzion V Kopci a Chatu Pod Javořicí.

Jehňátka

Jako každý rok touhle dobou se nám rodí jehňátka. Letos je to složité vzhledem ke chladnému počasí, ale nedá se nic dělat, počkat nejde. Pomáháme jim, co můžeme, ale chlad je zlý. Tak jim držme palce, ať jich přežije co nejvíc.

Smutná zpráva

Byl to náš soused. Často byl mrzutý, někdy i hrubý, na provozovatele hospody se možná ani moc nehodil. Rozhodně nebyl typickým hospodským. Mnozí po návštěvě jeho „Pohostinství Pod Štamberkem“ prohlašovali, že víckrát tam nevkročí. Často to ale porušovali. Ta hospoda si je přitáhla. Nejen vyřezávanou výzdobou, která byla jeho dílem. Ta hospoda prostě měla duši. Dostala ji od něj.
Jiří Houser 12. března zemřel.

Pronájem chaty na jarní prázdniny

V souladu s aktuálním vládním opatřením (v článku v oddílu „Jak se mění podmínky ubytování“ třetí odstavec) nabízíme pronájem chaty na pobyt o jarních prázdninách. Sedm nocí za cenu šesti, šest nocí za cenu pěti pro čtyřčlennou rodinu (tedy 6 nebo 5 tisíc). Chata je vytápěná krbovými kamny, zatopíme Vám před příjezdem, tekoucí voda v dřezu a umývadle, sprcha na statku. Aktivity: běžkování, bruslení (pokud zamrznou rybníky), procházky po okolí, štípání dříví, možnost zapojení do chodu hospodářství (drobné práce v lese, dle zájmu a věku dětí).

Sníh, sníh, sníh…

Na Tři Krále u nás začal padat sníh a padal skoro souvisle 10 dní. Napadlo ho určitě přes 30 centimetrů. Tento týden se sice dostavily teploty nad nulou a občas i vysvitne, takže trochu taje. Ale jen trochu. Stále je ho dost. Vlek v Mrákotíně jezdit nesmí, ale na běžky ještě naštěstí můžeme. Takže hurá na ně! A kdo to nemá dost blízko, může se vydat na služební cestu.

 

Poukazy kraje Vysočina

Kraj Vysočina se rozhodl podpořit cestovní ruch v kraji tím, že za každého dospělého turistu, přijíždějícího nejméně na 3 noci a nejméně ve dvojici do  ubytovacího zařízení, uhradí 1.000 korun jako bonus za účelem podpory obsazenosti. Podrobnosti na https://slevy.vysocina.eu

V našem případě lze bonus uplatnit pouze v Penzionu Javořice, nikoliv v kempu, na chatě či v penzionu V Kopci.

Tak neváhejte, polovina vyčleněné částky je již vyčerpaná.

Please enter the Page ID of the Facebook feed you'd like to display. You can do this in either the Custom Facebook Feed plugin settings or in the shortcode itself. For example, [custom-facebook-feed id=YOUR_PAGE_ID_HERE].