Chata pod Javořicí

Chata pod JavořicíChata je umístěna na okraji řídkého lesíku cca 200 m od rybníka Dolní Mrzatec, 1 km od našeho areálu.

Popis chaty

Chata má dvě totožné, navzájem ale oddělené části. V každé je přízemní obývací místnost a podkrovní ložnice, ze které je vstup na terasu nad verandou. Chata je po celkové rekonstrukci. Pod západní verandou je sklípek na uložení kol či lyží, pod východní je taktéž sklípek, ale nižší, předpokládáme jeho využití na uskladnění nafukovacího člunu, lavic k ohništím, ruských kuželek a podobně.
V přízemí je kuchyňský kout, skříň na šaty, posezení (stůl a 2 lavice) a schody do podkroví, kde je umístěno 5 postelí – 2 samostatná lůžka, jedno dvojlůžko a jedna dětská postel 170 cm dlouhá.

Vaření, mytí

Kuchyňský kout je vybavený dřezem a baterií s teplou a studenou vodou, běžným nádobím, ledničkou (cca 100 L) a plynovým sporákem na propan-butan. Voda pochází z nedalekého vrtu, je zavedena i do minikoupelen na verandě a je ohřívaná sluncem.
Topení – V zimě slouží k vytápění krbová kamna s plotýnkou, na které lze i vařit.

Úklid, hygiena

Chatu Vám předáme uklizenou a s připraveným povlečením, které si povlečete a na konci pobytu ho zase svlečete. V obou verandách (v zadní části) jsou umístěné malé koupelny, kde je zrcadlová skříňka, umyvadlo a ekologické WC. Jako rezerva je k dispozici suchý záchod, stojící cca 20 m od chaty. Osprchovat se můžete v koupelnách našeho kempu (v bezmrazém období). Vzdálenost je cca 15 minut chůze.

Příjezd, volný čas

U chaty jsou 2 ohniště, malé hřiště na odbíjenou a improvizovaná udírna. Autem lze přijet až k chatě (po polní cestě), místo na parkování je k dispozici. Pokud by byla v zimě cesta zavátá, pomůžeme traktorem (odvézt zavazadla).

Elektřina

Chata není připojena na veřejnou síť, pouze je ze slunečních panelů dodávána elektřina (240 V střídaného napětí) na chod chladniček, provoz vodních čerpadel a osvětlení koupelen a kuchyňských koutů. Pokud byste si chtěli přivézt nějaké své spotřebiče, je dobré vědět, že jejich příkon je omezen na cca 300 Wattů. Je tedy možné dobít telefon, notebook či holící strojek, nikoliv však zapnout fén nebo rychlovarnou konvici. Chatu se snažíme aspoň částečně udržet v původním duchu, takže rozvod elektřiny na osvětlení není instalován. Používají se svíčky, případně bateriové lampičky.

Ceník a rezervace

Objednávky přijímáme na pobyty od 2 nocí. Ceny jsou “za osobu”, tedy přiatelné i pro méně početné rodiny.
Registrovaní zájemci mají po uplatnění slevového poukazu slevu 10%.

Rezervace

Objednat se můžete rezervačním formulářem nebo e-mailem. Rezervační formulář je společný s Penzionem V Kopci.