Koupání

Okolí Lhotky Vás v létě potěší koupáním v rybnících s čistou vodou, zejména v Horním Mrzatci. Další, hojně navštěvované rybníky jsou Velkopařezitý u Řásné a Malý Pařezitý u Řídelova. Koncem července 2013 jsme udělali soukromý test těchto tří rybníků a „náš“ Mrzatec jednoznačně vyhrál! S teplotou vody 30 stupňů Celsia, písčitým dnem a pozvolným vstupem do vody, vhodným i pro malé děti.

Pokud přijedete v období, kdy je voda v rybnících studená, lze navštívit Vodní ráj v Jihlavě nebo Aquapark v Jindřichově Hradci. Nejbližší venkovní koupaliště je v Dačicích.

V okolí lze navštívit několik zatopených lomů, např. Horní Cerekev – 18 km, velmi čistá voda a „luxusní“ koupání, ale taky většinou hodně lidí a placené parkování.

Další rybník s kvalitním koupáním je Velkopařezitý u Řásné, cca 2 km od Lhotky. V teplých dnech zde bývá také hodně lidí, ale parkování je bezplatné poblíž Kiosku U Aifela, popř. podél silnice, vedoucí na Javořici. Vstup do vody je pozvolný, teplota spíš „osvěžující“, ale bez sinic. Hnědé zabarvení je způsobeno rašelinným pokryvem dna.

Návesní koupaliště v Řásné slouží i jako požární nádrž. Kvalita vody je trochu proměnlivá, zato je zde skluzavka do vody a skákací prkno. Pozvolný vstup po schodech je taky příjemný.