Koupání

Okolí Lhotky Vás v létě potěší koupáním v rybnících s čistou vodou, zejména v Horním Mrzatci. Další, hojně navštěvované rybníky jsou Velkopařezitý u Řásné a Malý Pařezitý u Řídelova. Koncem července 2013 jsme udělali soukromý test těchto tří rybníků a „náš“ Mrzatec jednoznačně vyhrál! S teplotou vody 30 stupňů Celsia, písčitým dnem a pozvolným vstupem do vody, vhodným i pro malé děti.

Pokud přijedete v období, kdy je voda v rybnících studená, lze navštívit Vodní ráj v Jihlavě nebo Aquapark v Jindřichově Hradci. Nejbližší venkovní koupaliště je v Dačicích.

V okolí lze navštívit několik zatopených lomů, např. Horní Cerekev – 18 km, velmi čistá voda a „luxusní“ koupání, ale taky většinou hodně lidí a placené parkování.

Další rybník s kvalitním koupáním je Velkopařezitý u Řásné, cca 2 km od Lhotky. V teplých dnech zde bývá také hodně lidí, ale parkování je bezplatné poblíž Kiosku U Aifela, popř. podél silnice, vedoucí na Javořici. Vstup do vody je pozvolný, teplota spíš „osvěžující“, ale bez sinic. Hnědé zabarvení je způsobeno rašelinným pokryvem dna.

Návesní koupaliště v Řásné slouží i jako požární nádrž. Kvalita vody je trochu proměnlivá, zato je zde skluzavka do vody a skákací prkno. Pozvolný vstup po schodech je taky příjemný.

 

Please enter the Page ID of the Facebook feed you'd like to display. You can do this in either the Custom Facebook Feed plugin settings or in the shortcode itself. For example, [custom-facebook-feed id=YOUR_PAGE_ID_HERE].