Silvestr 2022

Pokud hledáte místo, kde strávit pár dní okolo letošního Silvestra, jste tu správně. Zatím máme volno, rádi uvidíme skupinu okolo 10 osob na 3 noci, ale pokud je vaše představa jiná, zavolejte, dohodnout lze i jinou verzi.

Řez ovocných dřevin

Řez ovocných dřevin

Víkendový pobyt s kurzem základů řezu ovocných stromů pro úplné laiky, toužící tvarovat stromky na své zahrádce vlastními silami.

Termíny akce:
24. – 26. 2. 2023
3. – 5. 3. 2023

Na kurzu se dozvíte, jak řezat stromy čerstvě zasazené, jak je po začátku plodnosti udržovat v kondici i jak pomoci stromu dlouhodobě zanedbanému. Kurz bude obsahovat výklad s projekcí i praktické ukázky a práci v terénu. Podrobnosti.

Country večer ve Lhotce už 23. 7.

V sobotu 23. 7. 2022 se koná už šestnáctý ročník lhoteckého Country večera. K tanci i poslechu zahraje už tradiční Brtnický Dostavník, pro dobrou pohodu bude k dispozici guláš, klobása, pivo, limo, víno i něco tvrdšího. Přijďte pobejt…

Kurz výroby cideru

život v kempuPůldenní kurz výroby cideru.

Obsahem kurzu je seznámení s procesem výroby cideru. V teoretické části se dozvíte jak se z jablek vyrobí mošt a z moštu cider. Porozumíte kvašení moštu na cider, jaké podmínky jsou pro něj vhodné a čemu se vyvarovat. Velká část je věnována problematice CO2 vznikajícího při kvašení, které dává vzniku perlení nápoje, a jsou s ním spojena jistá rizika. V praktické části si připravíme nádobu různé velikosti a kvasnou zátkou dle vaší preference.
Vyrobenou nádobu naplníme moštem a výroba cidru může začít.

Kurz je určen především začátečníkům.

Délka kurzu cca 3 hodiny. Předpokládaný čas – sobota dopoledne či odpoledne (lze uzpůsobit).
Cena kurzu je 750 Kč a podle vaší chuti si můžete odvétz cidrový kvas, případně hotový cider v různém množství př.: 3l, 5l, 10l.

Termín vypsaného kurzu je 13. května od 13 do 16 hodin (+ debata dle zájmu).

Další termíny po domluvě, kurz pořádám od počtu 3 zájemců, klidně můžete zavolat a zjistit si více :-).

Pokud jste z daleka, můžete přenocovat v našem penzionu.

Objednávejte na 776717644, nebo na emailu pro tento účel vytvořený turistatek@seznam.cz.
Filip, výrobce a badatel cidru.