Silvestr 2022

Pokud hledáte místo, kde strávit pár dní okolo letošního Silvestra, jste tu správně. Zatím máme volno, rádi uvidíme skupinu okolo 10 osob na 3 noci, ale pokud je vaše představa jiná, zavolejte, dohodnout lze i jinou verzi.

Řez ovocných dřevin

Řez ovocných dřevin

Víkendový pobyt s kurzem základů řezu ovocných stromů pro úplné laiky, toužící tvarovat stromky na své zahrádce vlastními silami.

Termíny akce:
24. – 26. 2. 2023
3. – 5. 3. 2023

Na kurzu se dozvíte, jak řezat stromy čerstvě zasazené, jak je po začátku plodnosti udržovat v kondici i jak pomoci stromu dlouhodobě zanedbanému. Kurz bude obsahovat výklad s projekcí i praktické ukázky a práci v terénu. Podrobnosti.

Country večer ve Lhotce už 23. 7.

V sobotu 23. 7. 2022 se koná už šestnáctý ročník lhoteckého Country večera. K tanci i poslechu zahraje už tradiční Brtnický Dostavník, pro dobrou pohodu bude k dispozici guláš, klobása, pivo, limo, víno i něco tvrdšího. Přijďte pobejt…

Kurz výroby cidrů

život v kempuPůldenní kurz výroby cideru.

Obsahem kurzu je seznámení s procesem výroby cideru. V teoretické části se dozvíte jak se z jablek vyrobí mošt a z moštu cider. Porozumíte kvašení moštu na cider, jaké podmínky jsou pro něj vhodné a čemu se vyvarovat. Velká část je věnována problematice CO2 vznikajícího při kvašení, které dává vzniku perlení nápoje, a jsou s ním spojena jistá rizika. V praktické části si připravíme nádobu různé velikosti a kvasnou zátkou dle vaší preference.
Vyrobenou nádobu naplníme moštem a výroba cidru může začít.

Kurz je určen především začátečníkům.

Délka kurzu cca 3 hodiny. Předpokládaný čas – sobota 9 až 12 h (lze uzpůsobit).
Cena kurzu je 750 Kč a podle vaší chuti si můžete odvétz cidrový kvas, případně hotový cider v různém množství př.: 3l, 5l, 10l (350, 550 a 750 Kč).

Termín kurzu je zatím v jednání s prvními zájemci, klidně můžete zavolat a zjistit si více :-).

 

Pokud jste z daleka, můžete přenocovat v našem penzionu.

Objednávejte na 776717644, nebo na emailu pro tento účel vytvořený turistatek@seznam.cz.
Filip, výrobce a badatel cidru.

Znovuotevření Penzionu Javořice

Vážení přátelé,
od ledna 2022 opět otvíráme náš „hlavní stan“ – Penzion Javořice. Po několika měsících stavebních úprav jsme dospěli do fáze, kdy se vracíme k normálnímu provozu. Trvalo to o něco delší dobu, než jsme plánovali, ale to tak bývá :-). Aktuálně je k dispozici 5 pokojů, dva ne – sedmičku obývá babička a v trojce je dočasné skladiště. Tohle omezení zmizí nejpozději do začátku letní sezóny. Pokud by Vám aktuálních 13 lůžek nestačilo, můžete využít i Penzion V Kopci nebo Chatu Pod Javořicí.