Řez ovocných dřevin – praktický kurz.

Víkendový pobyt s praktickým kurzem řezu ovocných stromů pro úplné laiky, toužící tvarovat stromky na své zahradě vlastními silami.

Termíny akce:
8. – 10. 3. 2024 a 15. – 17. 3. 2024
První termín je již obsazen, přihlašujte se na druhý termín, případně postupujte podle pokynů v podrobnostech.

Na kurzu se dozvíte, jak řezat stromy čerstvě zasazené, jak je po začátku plodnosti udržovat v kondici i jak pomoci stromu dlouhodobě zanedbanému. Kurz bude obsahovat výklad s projekcí i praktické ukázky a práci v terénu. Podrobnosti.

Předpověď počasí

Milí přátelé,

taky se při plánování dovolené řídíte podle předpovědi počasí? Dává to smysl, že? Když už tu ta služba je… Radar, Aladin… Super.
Jenže u nás je to jinak. Jsme schovaní za kopcem Javořicí a většina dešťů a bouřek je při svém postupu tímto kopcem odkloněna jinam a tady (skoro) neprší.

Jako zemědělce nás to trochu trápí, protože neroste tráva pro naše ovce, ale ještě víc nás trápí, že je hezky a náš kemp je poloprázdný…

Tak se nebojte. Pršet začít může, ale přestat musí…

Country večer 2023

Letošní Country večer na lhotecké návsi proběhne v sobotu 22. července. Hrát nám tentokrát bude kapela Pražce z Luk nad Jihlavou, tak už se těšíme. Občerstvení jako obvykle. Předtančení Mrákotínské Baletky (jako obvykle)…

Kurz výroby cideru

život v kempuPůldenní kurz výroby cideru.

Obsahem kurzu je seznámení s procesem výroby cideru. V teoretické části se dozvíte jak se z jablek vyrobí mošt a z moštu cider. Porozumíte kvašení moštu na cider, jaké podmínky jsou pro něj vhodné a čemu se vyvarovat. Velká část je věnována problematice CO2 vznikajícího při kvašení, které dává vzniku perlení nápoje, a jsou s ním spojena jistá rizika. V praktické části si ukážeme drcení a lisování jablek. Pro kvasný proce si představíme různé kvasné nádoby.

Kurz je určen především začátečníkům.

Délka kurzu cca 3 hodiny. Předpokládaný čas – neděle dopoledne či odpoledne (lze uzpůsobit).
Cena samostatného kurzu je 1000 Kč nebo v balíčku s 2l cideru za 1500 Kč, 4l cideru za 1900 Kč a 8l cideru za 2500 Kč. Vybrat si můžete z různých druhů (suchý, perlivý, s medem,…).

Termín kurzu bude vypsán po domluvě s prvními zájemci. Kurz bývá od 13 do asi 16 hodin podle množství dotazů a délky debaty.

Minimální účast pro otevření kurzu je od 3 zájemců, je možné se telefonicky spojit a zjistit více :-).

Pokud jste z daleka, můžete přenocovat v našem penzionu a dopřát si rekreaci v naší malebné krajině.

Objednávejte na 776717644, nebo na emailu turistatek@seznam.cz.
Filip Novák, výrobce a badatel cidru.

Jahody a jiné lesní plody

Začíná nám období, kdy na mnoha místech zrají lesní plody. U naší chaty Vás místy potěší lesní jahody a borůvky, v nedávno vytěžených lesích začnou brzy zrát maliny a ostružiny, na mnoha mezích a okrajích lesů se červenají (polo)plané třešně. Jejich chuť je často velmi příjemná, jen jsou prostě menší… Tak přijeďte pobejt a ochutnat…