Vaši hostitelé

Jmenuju se Anička, je mi pět let a něco Vám povím.

Mám dva bráchy – Tomáše a Filipa.

Tomáš už je velký a do školy chodí v Brně. Když přijede domů, chodí jíst a spát, hraje na kytaru nebo na počítači nebo střílí z luku.

 

Filip chodí do školy v Telči a pořád mě zlobí. Hraje ping-pong a na kytaru, chodí do včelína a z vosku vyrábí svíčky – domečky a stromečky. Můžete se podívat a některou si koupit. Taky zkoušel doma vyrábět mýdlo.
Já chci taky chodit do velké školy, ale ještě chodím do malé.

Mamka Dana se stará o hosty a o nás. Ráda chodí tancovat a cvičit. S ženskýma z Mrákotína dělají babky. Jezdíme spolu do Brna za dědou a za babičkou.

Anička na koleTaťka Petr jezdí s traktorem nebo s autem. S autem jezdíme pro prádlo – to se pak zastavíme u houpaček a za koníkem. S traktorem obracíme seno. Dřív mě taťka vozil taky na kole, ale teď se vozím radši na babetě. Na kole už jezdím sama.

Babička Mařenka krmí kočky a slepice. Slepic je asi 20. Vajíčka od nich chodím sbírat. Když jich je dost, babička je i prodává. Kočky máme dvě – Mindu.a kocoura. Minda má tři koťata, ale ta jsou zatím ještě plachá a nenechají se hladit Brzy je ale ochočíme..

Taky tu s námi bývá strejda Pavel. Stará se o ovce a o včely, ale je kovář. Kove ale jenom někdy. Bydlí v Telči a k nám jezdí každý den.

 

 

Děda Standa pěstuje ve foliáku rajčata a okurky a chodí do lesa s flintou. V zimě spolu chodíme do lesa dát srnečkám seno (bez flinty). Když má děda čas, opravuje rozbité věci nebo něco vyrábí ze dřeva, třeba hrkačky na velikonoce nebo lavičky..

 

 

 

 


Strejda Pavel někdy přiveze i Matouše – to je můj bratranec. Spolu si pak celý den hrajeme, třeba hrabeme listí.

 

 

 

 

 

 

Máme hodně oveček - bílé s černou hlavou a hnědé. Bílé se pasou na pastvinách a když s nimi chceme něco udělat, musíme je zahnat do malé ohrady. Hnědých je šest a jsou pro zábavu. Pocházejí až z Afriky - z Kamerunu. Je to Julie, Zuzana, Rozárka, Vendulka, Cecilka a beran Mikeš. Ten je všechny hlídá, ale nás netrká.

Mikeš je zvědavý beran, ale trochu plachý. Má rád tvrdý chleba.


Děkujeme! Máme rádi   Spolupracujeme   Jsme členy  
Kudyznudy.cz - tipy na výlet Kempy v ČR  
  dopenzionu.cz