Vaši hostitelé

Jmenuju se Anička, je mi pět let a něco Vám povím.

Mám dva bráchy – Tomáše a Filipa.

Tomáš už je velký a do školy chodí v Brně. Když přijede domů, chodí jíst a spát, hraje na kytaru nebo na počítači nebo střílí z luku.

 

Filip chodí do školy v Telči a pořád mě zlobí. Hraje ping-pong a na kytaru, chodí do včelína a z vosku vyrábí svíčky – domečky a stromečky. Můžete se podívat a některou si koupit. Taky zkoušel doma vyrábět mýdlo.
Já chci taky chodit do velké školy, ale ještě chodím do malé.

Mamka Dana se stará o hosty a o nás. Ráda chodí tancovat a cvičit. S ženskýma z Mrákotína dělají babky. Jezdíme spolu do Brna za dědou a za babičkou.

Anička na koleTaťka Petr jezdí s traktorem nebo s autem. S autem jezdíme pro prádlo – to se pak zastavíme u houpaček a za koníkem. S traktorem obracíme seno. Dřív mě taťka vozil taky na kole, ale teď se vozím radši na babetě. Na kole už jezdím sama.

Babička Mařenka krmí kočky a slepice. Slepic je asi 20. Vajíčka od nich chodím sbírat. Když jich je dost, babička je i prodává. Kočky máme dvě – Mindu.a kocoura. Minda má tři koťata, ale ta jsou zatím ještě plachá a nenechají se hladit Brzy je ale ochočíme..

Taky tu s námi bývá strejda Pavel. Stará se o ovce a o včely, ale je kovář. Kove ale jenom někdy.

 


Strejda Pavel bydlí s tetou Janou a Jáchymem a Matoušem v druhé půlce našeho statku. S klukama si často celý den hrajeme, třeba stavíme bunkr nebo hrabeme listí.

 

 

 

 

 

 

Máme hodně oveček - bílé s černou hlavou a hnědé. Bílé se pasou na pastvinách a když s nimi chceme něco udělat, musíme je zahnat do malé ohrady. Hnědých je šest a jsou pro zábavu. Pocházejí až z Afriky - z Kamerunu. Je to Julie, Zuzana, Rozárka, Vendulka, Cecilka a beran Mikeš. Ten je všechny hlídá, ale nás netrká.

Mikeš je zvědavý beran, ale trochu plachý. Má rád tvrdý chleba.


Děkujeme! Máme rádi   Spolupracujeme   Jsme členy  
Kudyznudy.cz - tipy na výlet Kempy v ČR  
  dopenzionu.cz