Ubytování na rodinné farmě na Vysočině - agroturistika

Petr NovákVítejte ve Lhotce u Telče, na statku, který v těchto místech stojí již 400 let. Náš dům je rozlehlá zemědělská usedlost, kterou do současných rozměrů zbudoval prapraděda Jan. Po požáru 12. září 1931, kdy "celá budova se zásobami a hospodářskými stroji lehla popelem", byly přistavěny dvě stodoly a vznikl téměř uzavřený dvůr.


V roce 1957, když už měl praděda Oldřich splacené dluhy, přišli soudruzi a řekli: "Teď tu budem hospodařit my!" A vydrželo jim to až do roku 1989. Jak dům po tomto "hospodaření" vypadal si jistě dovedete představit.

Od roku 1995 hospodařím (snad už bez uvozovek) na našem rodinném gruntě já, Petr Novák, zemědělec rodem i vzděláním, s manželkou Danou, bratrem Pavlem, vydatnou pomocí rodičů a dnes už i dětí Tomáše, Filipa a Aničky..

Penzion

Převážnou část domu jsme již opravili nebo úplně přestavěli, a to především pro Vás, pro hosty, kteří si k nám přijedete odpočinout. Hospodářské prostory, přiléhající k obytnému křídlu jsme od základů přebudovali na penzion. Nyní Vám můžeme nabídnout 7 pokojů, umístěných v 1. patře a podkroví.

Tato část domu má centrální vytápění kotlem na voňavé dřevo z našeho lesa. Po zkušenostech z "jednatřicátého" je provoz v celém domě nekuřácký (též vzhledem k dřevěným stropům v pokojích).

Kemp

V další části domu jsme vytvořili zázemí pro ty, kteří i o dovolené dávají přednost vlastní střeše nad hlavou a "obléhají" nám zahradu. Na ni se vejde cca 20 stanů a 10 karavanů, k dispozici jsou zde 3 stojany s elektrickými zásuvkami, koupelny a WC, kout s dřezy na mytí nádobí, lednička s mrazničkou a stůl na ping-pong. K dispozici jsou též 2 hřiště - travnaté na fotbal a pískové na volejbal či nohejbal, dětské pískoviště a 2 ohniště. Součástí kempu je i lanový park, umístěný v lesíku na jeho severozápadním okraji.

Ovce, ovoce, ryby...

Jelikož k venkovu patří i zvířata, rozkládají se kousek za domem pastviny pro naše ovečky. Mezi nimi a domem je již zmíněná zahrada s ovocnými stromy, z jejichž plodů vyrábíme přírodní mošty, čiré destiláty i různobarevné likéry. O něco dál narazíte na několik rybníků (z toho tři vlastní) na koupání i rybaření, hluboké lesy hojné na lesní zvěř, houby, maliny, ostružiny, borůvky...

Při procházce kolem pastvin si na nedávno instalovaných panelech poznávací stezky můžete přečíst něco o okolní přírodě a našich ovečkách či posedět na lavičce s výhledem do kraje a poslouchat šumění větru a zpěv ptáků...

Zastavte se u nás...       

Rychlý kontakt

Turistatek Javořice
Dana a Petr Novákovi + celá rodina
Lhotka 10, 588 56 Telč
Telefon: +420 776 158 581
E-mail: info@javorice.cz

Další podrobnosti najdete na stránce kontakt

Anketa

Jak se Vám líbí náš nový web?
Pokud chcete od nás dostávat občasný zpravodaj s aktualitami či plánovanými akcemi, můžete zde vyplnit své kontaktní údaje:

Přehled služeb, které nabízíme:

Ubytování (penzion): 20 lůžek v 7 pokojích, s vlastní koupelnou Možnost volby náplně lůžkovin: péřové - ovčí vlna - duté vlákno (nutno uvést při objednávce) Parkování na zahradě. Stravování: Snídaně samozřejmostí (ale nenutíme), polopenze po dohodě, platí se na místě. K snídani čerstvé pečivo, sýr, salám, máslo, vlastní med a domácí marmeláda (med i na prodej), čaj, káva, mošt... K dispozici čajová kuchyňka (konvice, vařič, mikrovlnka, lednička) vybavená...

Webový obsah - zobrazení

Podrobnosti

 • Od prosince 2019 jsme zavedli systém bonusů pro zákazníky, kteří jsou přihlášeni k odběru našeho e-mailového občasníku.
 • Přihlásit k odběru se můžete na stránce ceník a rezervace, v občasníku obdržíte slevový kupón a zajímavosti z našeho okolí.
 • Tyto bonusy jsou platné pouze při přímé objednávce bez zprostředkkovatele, tedy on-line zde na tomto webu nebo e-mailem. Při použití slevového kupónu na zprostředkovatelském webu bude doúčtována plná cena ubytování..
 • Last minute pobyty v sezóně (osobní poptávka na místě v den noclehu) a dlouhodobé pobyty mimo sezónu - cena dohodou
 • Při požadavku obsazení pokoje pouze jednou osobou účtujeme 150,- Kč za noc za neobsazené lůžko. Za třetí volné lůžko v třílůžkovém pokoji (při obsazení dvojicí) se neplatí.
 • I na malé návštěvníky jsme zařízeni - postýlka (150 Kč za noc), dětská židlička, vanička, ohřívač kojeneckých lahví....
 • Dítě do 3 let, spící s dospělými na dvojlůžku nebo na přivezené postýlce má pobyt zdarma.
 • Snídaně po domluvě (dospělí 75 Kč, děti do 10 let 50 Kč)
 • Pokud si u nás chcete chystat snídaně sami, můžete v kuchyňském koutku v chodbě před pokojem č. 3 nebo v přízemí v průchodu mezi halou a vinárnou.
 • Večeřet či obědvat můžete v restauraci Na Kovárně v Mrákotíně (3 km) či v Krahulčí Na Kocandě (cca 5 km).
  Do restaurace Pod Štamberkem nechoďte, to máme my i všichni naši hosté zakázané (od majitele).
 • Objednávku preferujeme elektronicky, naším rezervačním systémem, který Vám ve zvoleném termínu nabídne pouze volné pokoje. Po vyplnění objednávky obdržíte do své e-mailové schránky výzvu k platbě zálohy ve výši 50% ceny. Po jejím uhrazení Vám zašleme poukaz s vyčíslením doplatku a popis cesty k nám.
 • Pokud nechcete nebo nezvládnete vyplnit on-line objednávku, napište e-mailem. V něm uveďte termín, o který máte zájem, počet lidí s odlišením dospělí / děti do 10 let, adresu a telefon na Vás. Objednávku na poslední chvíli lze vyřídit i telefonem, platí se na místě v hotovosti.
 • Podrobnosti o možnosti zrušení zaplacené objednávky v cestovních podmínkách.

Společenská místnost "hala"

 • Vstupní hala penzionu

Děkujeme! Máme rádi   Spolupracujeme   Jsme členy  
Kudyznudy.cz - tipy na výlet Kempy v ČR  
  dopenzionu.cz