Novinky 2018

(vkládáno odspodu)

Řez ovocných dřevin 2019

Vzhledem k přicházejícím dotazům a pokročilé době jsme vypsali termín (a taky upravili přihlášku) na další ročník kurzu Řez ovocných dřevin. Tentokrát v termínu 8. - 10. března. Pokud byste chtěli kurzem obdarovat někoho blízkého, rádi vystavíme dárkový poukaz. Podrobnosti zde.

Ovce k chovu i na maso (20. 11.)

Letos i přes značné sucho dorostla jehňata do pěkných tvarů a stále máme co nabídnout:

- jehnice k dalšímu chovu - čistokrevné, s průkazem o původu, vysoké kvality. Cena 2,5 - 3 tis. Kč.

- plemenní beránci - čistokrevná zvířata vysoké kvality vhodná do špičkových chovů i do užitkového křížení. Cena 6 - 8 tis. Kč za kus

- jatečná zvířata - ještě zde zbývá nekolik méně povedených jehňat a 5 vyřazených ovcí, vhodných na porážku. V případě zájmu nás kontaktujte.

Dozrály švestky, hrušky a dorostli jateční berani (6.9.).

Po horkém a suchém létu a deštích minulého víkendu jsou švestky v optimální kondici na sklizeň. Jsou sladké a šťavnaté a jsou BIO. Cena za 1 kg 22 Kč (natrhané), samosběr 15 Kč za kg. Hrušky jsou na tom podobně. Také dorostli jateční beránci, pokud byste měli zájem, volejte 777 317 111.

Lanový park týden mimo provoz

Od 25. 8. do 3. 9. 2018 bude lanový park mimo provoz z důvodu dovolené.
Ostatní provozy - penzion a kemp zajišťují brigádníci a neodjedší členové rodiny.

Děkujeme za pochopení.

Den Bernarda

V sobotu 18. srpna pořádáme již tradiční akci piva Bernard s ochutnávkou jehněčího masa a country muzikou. Akce je určena pro ubytované v našich prostorách (2x penzion, chata, kemp) a další pozvané. Volná místa jsou v kempu, na chatě i v penzionu V Kopci. Začátek cca v 19 hodin.

 

Máme pro Vás další ubytování

Vzhledem k velkému zájmu o naše služby a lokalitu, ve které žijeme, jsme rozšířili naši nabídku o další kapacitu. Nově Vám nabízíme možnost ubytování v pěti pokojích penzionu V kopci, který jsme si pronajali. Podrobnosti a možnost rezervace zde.

Lhotecký Country večer

Letošní Country večer připadl na sobotu 21. července, hrát nám bude kapela Brtnický Dostavník, tradičně vystoupí Mrákotínské Baletky, vše ostatní asi jako obvykle.

Mrákotínské baletky

Řez ovocných dřevin

V termínu 9. - 11. března pořádáme již tradiční kurz řezu ovocných dřevin. V tomto termínu je již téměř obsazeno, ale v případě dalšího zájmu otevřeme druhý termín (16. - 18. 3.) Minimální počet přihlášených pro jeho otevření je 6 osob.

 

Přípravka kurzu nástavkového včelaření

V termínu 24. - 25. 2. 2018 se u nás koná přípravný kurz včelaření, který pořádá Pracovní společnost nástavkového včelaření (PSNV). Zaregistrovat na kurz se můžete zde, program kurzu se Vám nabídne ke stažení zde. Kurz probíhá od sobotního rána, pokud byste potřebovali ubytování již od pátku, stačí dát vědět nebo si ubytování objednat vlastnoručně zde.

 

Přejeme Vám do roku 2018

nejméně takovou krásu, odolnost a vytrvalost, s jakou tahle růže vydržela do Vánoc na naší zahrádce...

 

PF 2018

 

Kamerunky se množí a jsou přítulné...

Nedávno se naší Rozárce narodilo další jehňátko, je to ovečka a má se čile k světu.

Její předchozí jehně (beránek narozený v prosinci) se nevídaně ochočil a náruživě si nechává drbat kožich.

 

Máme mednou krávu!

Bratr Pavel rozšířil své včelařské aktivity o nový typ úlu. Včelaři mu říkají "medná kráva", je to velmi jednoduchý úl, kde včely staví svoje dílo bez obvyklých rámků a ani jim to moc nevadí. Plásty, které včely přilepí na boční stěny úlu se při medobraní musí odříznout, ale jinak vypadají docela normálně. Sám jsem zvědavý, jak bude med z nich chutnat...

Trampolína v provozu (15. 5. 2015)

Po zimním klidu už je zase v provozu trampolína. Po zkoušení vhodnosti různých míst v rámci zahrady i hřiště v minulých letech snad zakotvila už natrvalo - na jihozápadním okraji kempovací plochy, pod velkou třešní, na dohled od domu ale trochu bokem, aby se obvyklé výskání dětí dalo vydržet :-)

 

Máme novou houpačku

Visí na větvi mohutné třešně a darovali nám ji naši přátelé z Prahy. Děkujeme!

 

Skvělá zábava našich dětí...

Dětem někdy stačí k radosti málo - mírný kopeček od stodoly a podvozek starého kočárku.

 

Když cestou nahoru spadne holínka, je veselo dvojnásob...

 

 

Nové pálky na pinec

Jelikož kupované pálky na ping-pong měly při stálém používání (zejména dětmi) moc krátkou životnost, vyrobil Filip bukové. Hraje se s nimi docela dobře, ale pokud jste již trochu hráči, nemusíte se bát, půjčíme Vám i kvalitní kupované. Tyhle jsou hlavně pro děti...

Pálky na pinec z bukového dřeva.

25. 4. - letošní bahnění je za námi,

Od velikonoc jsme se téměř nezastavili, 3 týdny ve dne v noci jsme hlídali u rodících ovcí (odborně bahnic), abychom předešli zbytečným úhynům. Myslím, že se to vyplatilo, narodila se spousta krásných jehňátek.

Máme nového pejska!

Strejda před vánocema přivezl štěně border kolie. Na pasení ovcí. První dvě noci prokňučel, ale to tak bývá.  Teď už je docela v pohodě, obsadil garáž a je fakt chytrej. Za těch pár dnů už si umí na pokyn sednout nebo zaujmout pozici ve svém pelechu na povel "Místo!" Kluci ho pojmenovali Bundáš.

 

Do roku 2015 Vám přejeme,
abyste si za každých okolností
udrželi rovnováhu.

Pokud si s námi chcete připomenout události roku 2014 na našem "dvorku", můžete si zobrazit tuto obrázkovou přílohu.

Kvete nám koryto (4. 6. 2015)

Dlouho jsme přemýšleli, kam umístit dvě kamená koryta, vybouraná z bývalého chléva, kde je dnes vinárna. Pořád se odněkud někam přendavala a tak trochu překážela. Až někoho napadlo (prý babičku) dát je k plotu podél příjezdové cesty do dvora. Tak jsme to zjara udělali a je to moc povedené. Posuďte sami...

Pěkně kvetou třešně (25. 4. 2015)

Letos se počasí docela vydařilo a tak nám krásně kvetou třešně. Snad se dočkáme i slušné úrody. Třešňová marmeláda je totiž momentálně ta nejoblíbenější.
Fotil Filip a docela si s tím vyhrál...

Kvetoucí třešně v pohybu

Čistá Vysočina (12. 4. 2015)

Opět jsme se připojili k celokrajské akci, zaměřené na úklid našeho okolí, tentokrát jsme posbírali nepořádek podél cesty mezi Lhotkou a Práskolesy, kam většina našich hostů míří k prastaré duté lípě. A vzali jsme to hned od nedalekých hranic kraje. Vřelý dík kamarádům, kteří nás podpořili svou účastí. Byla to pro všechny pěkná procházka.

 

Velikonoční hrkání (3. 4. 2015)

Ve Lhotce se dětem povedlo obnovit zvyk velikonočního hrkání. Ve dnech, kdy "zvony odletěly do Říma" (od zeleného čtvrtku do bílé soboty) chodí několikrát denně po vsi s dřevěnými hrkačkami, dělají "rámus" a zpívají velikonoční písně. Při poslední pochůzce jdou dům od domu a dostávají drobnou výslužku.

 

Lyžařský vlek v Mrákotíně už je v provozu. (4. 1. 2015)

Po týdnu umělého zasněžování a dnešním téměř celodenním sněžení je vlek v Mrákotíně konečně v provozu.

Vlek v Mrákotíně

Kamerunky mají čerstvá jehňátka.

Naše kamerunské ovečky, co vypadají spíš jako kozy, už zase mají potomstvo. Je fajn, že se naučily držet se blízko domu, takže je i teď v zimě můžeme pouštět ven na zahradu. A jelikož to ještě před pár dny vypadalo skoro jako v létě, mohly se i pohodlně pást.

 

Kamerunská jehňata


Děkujeme! Máme rádi   Spolupracujeme   Jsme členy  
Kudyznudy.cz - tipy na výlet Kempy v ČR  
  dopenzionu.cz