Vaši hostitelé

Jmenuju se Anička, je mi pět let a něco Vám povím.

Mám dva bráchy – Tomáše a Filipa.

Tomáš už je velký a do školy chodí v Brně. Když přijede domů, chodí jíst a spát, hraje na kytaru nebo na počítači nebo střílí z luku.

 

Filip chodí do školy v Telči a pořád mě zlobí. Hraje ping-pong a na kytaru, chodí do včelína a z vosku vyrábí svíčky – domečky a stromečky. Můžete se podívat a některou si koupit. Taky zkoušel doma vyrábět mýdlo.
Já chci taky chodit do velké školy, ale ještě chodím do malé.

Mamka Dana se stará o hosty a o nás. Ráda chodí tancovat a cvičit. S ženskýma z Mrákotína dělají babky. Jezdíme spolu do Brna za dědou a za babičkou.

Anička na koleTaťka Petr jezdí s traktorem nebo s autem. S autem jezdíme pro prádlo – to se pak zastavíme u houpaček a za koníkem. S traktorem obracíme seno. Dřív mě taťka vozil taky na kole, ale teď se vozím radši na babetě. Na kole už jezdím sama.

Babička Mařenka krmí kočky a slepice. Slepic je asi 20. Vajíčka od nich chodím sbírat. Když jich je dost, babička je i prodává. Kočky máme dvě – Kuličku a Mindu. Minda je kotě od Kuličky a ráda se nechá hladit.

 

Taky tu s námi bývá strejda Pavel. Stará se o ovce a o včely, ale je kovář. Kove ale jenom někdy. Bydlí v Telči a k nám jezdí každý den.

 

 

Děda Standa pěstuje ve foliáku rajčata a okurky a chodí do lesa s flintou. V zimě spolu chodíme do lesa dát srnečkám seno (bez flinty). Když má děda čas, opravuje rozbité věci nebo něco vyrábí ze dřeva, třeba hrkačky na velikonoce nebo lavičky..

 

 

 

 

Strejda Pavel někdy přiveze i Matouše – to je můj bratranec. Spolu si pak celý den hrajeme, třeba hrabeme listí.

 

 

 

 

 

 

We hebben een heleboel schapen, witte met een zwart hoofd maar ook helemaal bruine. De witte schapen lopen in de weilanden en als we iets met hen moeten werken, moeten we ze eerst in een kleinere omheining jagen. We hebben maar zes bruine schapen, die hebben we alleen maar voor ons plezier. Ze houden heel erg van droog brood en daarom ga ik ze vaak voeren. Ze komen helemaal uit Afrika, uit Kameroen. Ze heten Julie, Zuzana, Bělka, Líza, Lotka en de ram heet Mikeš. Die beschermt de mevrouw-schapen, de ooien, maar hij stoot ons nooit.

___________________________________________________________________________________________________________________________________________

Hartelijk dank voor uw bijdrage! we graag   samenwerken:   Wij zijn lid van:  
Kudyznudy.cz - tipy na výlet  
  dopenzionu.cz