Studánka páně

Asi 500 m severně od Javořice najdete udržovanou studánku s průzračnou vodou. V letních měsících ji pravidelně okupují návštěvníci s nádobami a jste-li unaveni, můžete zasednout ke zdejšímu kamennému stolu s lavicí a občerstvit se. Navštívíte-li místo 4. neděli v srpnu, s největší pravděpodobností zde potkáte každoroční vzpomínkové setkání připomínající, že Studánka Páně ve středověku sloužila jako místo tajných shromáždění pronásledovaných evangelíků. Jedno z takovýchto setkání však bylo vyzrazeno a přepadeno právě ve chvíli, kdy účastníci slavili sv. Večeři Páně a při ní přijímali z kalicha. Duchovní, aby kalich uchránil před pronásledovateli, ho hodil do zdejší studánky. Tak prý získala své jméno.

Jak se tam dostanete

Nejsnazší je to po zelené turistické značce z Javořice. Kolem studánky Vás povede také cyklotrasa 5124 z M. Budějovic na Javořici, vedoucí i přes Lhotku.
doplnit fotku

___________________________________________________________________________________________________________________________________________

Hartelijk dank voor uw bijdrage! we graag   samenwerken:   Wij zijn lid van:  
Kudyznudy.cz - tipy na výlet  
  dopenzionu.cz