Ubytování na rodinné farmě na Vysočině

Vítejte ve Lhotce u Telče, na statku, který v těchto místech stojí již 400 let. Na naší rodinné farmě chováme ovce a včely, část domu jsme přestavěli na penzion se sedmi pokoji a zázemí zahradního kempu s dvaceti místy. V blízkém lesíku jsme vybudovali lanový park. Ze stáje vznikla společenská místnost pro 20 osob s krbem, barem a promítacím plátnem pro školení a oslavy, na okraji pastvin jsme vybudovali 2 hřiště - na fotbal a na volejbal. Z ovoce z vlastního sadu Vám nabídneme sladké mošty, z vlny našich ovcí přikrývky, pod kterými se krásně spí a kromě medu od našich včel můžete ochutnat i lahodnou medovinu.

Rychlý kontakt

Turistatek Javořice
Dana a Petr Novákovi + celá rodina
Lhotka 10, 588 56 Telč
Telefon: +420 776 158 581
E-mail: info@javorice.cz

Další podrobnosti najdete na stránce kontakt

 

Kamerunky se množí a jsou přítulné...

Nedávno se naší Rozárce narodilo další jehňátko, je to ovečka a má se čile k světu.

Její předchozí jehně (beránek narozený v prosinci) se nevídaně ochočil a náruživě si nechává drbat kožich.

 

Máme mednou krávu!

Bratr Pavel rozšířil své včelařské aktivity o nový typ úlu. Včelaři mu říkají "medná kráva", je to velmi jednoduchý úl, kde včely staví svoje dílo bez obvyklých rámků a ani jim to moc nevadí. Plásty, které včely přilepí na boční stěny úlu se při medobraní musí odříznout, ale jinak vypadají docela normálně. Sám jsem zvědavý, jak bude med z nich chutnat...

Novinky z našeho dvorka a blízkého okolí.

Chata je na Silvestra volná!

Na poslední chvíli zrušili hosté rezervaci na naší chatě, takže pokud hledáte nějaké místo trochu mimo civilizaci, jsme Vám k dispozici. Podrobnosti o chatě zde. Pobyt mnimálně na dvě noci, pro rezervaci asi nejlépe volat na 777 317 111.

Změny v rezervacích

Od podzimu 2019 jsme se odhodlali k jedné docela velké změně v chodu penzionu. Přerušili jsme spolupráci s rezervačním portálem booking.com. Důvodů pro tuto změnu bylo víc, ale hlavní byla rostoucí závislost na tomto partnerovi. A ta se nám nelíbila. Od roku 2020 tedy budeme více závislí na Vás, hostech, kteří si nás najdete přímo a objednáte si pobyt přes tyto stránky. A také na Vás, kteří k nám jezdíte opakovaně.  Proto bychom s Vámi se všemi chtěli být více v kontaktu...

Prostředkem k tomu je e-mailový občasník, který budeme 1 x měsíčně zasílat našim dosavadním hostům i nově přihlášeným zájemcům. Obsahem občasníku budou zajímavosti a novinky z našeho okolí a odměnou pro odběratele bude slevový kód, který vykouzlí slevu 10% při objednávkách pobytu u nás. Sleva platí pro pobyty v ceně od 1.500 Kč.

Pokud se k nám chcete připojit, zaregistrujte se zde.

 

Zima 2019

zatím nedorazila

Podzim 2019

odpočíváme...

Léto 2019

18. 8. - Den Bernarda

V neděli 18. srpna oslavíme už tradičně svátek sv. Bernarda a našeho oblíbeného piva, které  budeme při té příležitosti točit za 15,- a k tomu na kameni péct jehněčí, jak už se stává tradicí. Hudebníci s hudebními nástroji vítáni dvojnásob.

Zároveň (od.17:30 h) bude probíhat ukázka ručního tesání trámu ze surového kmene

21.7.

Informace pro ty, kteří by se u nás rádi ubytovali v nejbližším období a zjistí, že pokoje Penzionu Javořice jsou již obsazené:

V Penzionu v Kopci a na chatě stále zbývá do konce července několik volných pokojů. Na rezervačním formuláři lze zobrazit i přehled obsazenosti. V případě nejistoty volejte 777 317 111.

21.7.

Country večer je za námi, velmi se povedl, účast byla hojná, počasí vyšlo na jedničku, předtančení s názvem Kabaret zaujalo jako všechna předchozí vystoupení.

baletky - kabaret

 

15. 7. Lhotecký Country večer - už tuto sobotu (20. 7.) od 19 hodin.

15. ročník oblíbené akce na lhotecké návsi..
Pivo Ježek 11, guláš, klobásy a další dobroty.
Hraje Brtnický Dostavník, předtančení Mrákotínské baletky.
 

2. 7.

Prázdniny začaly a počasí odpočinku přeje. Voda v rybníku za vesnicí je krásně teplá, nápoje z našeho baru studené, zmrzlina zmrzlá a sladká, utopenci kyselí. Dále se můžete těšit na klobásy na gril, nakládaný hermelín, kuře na kari a guláš.

Jaro 2019

Tak už je to tady, nedá se nic dělat, musíme s pravdou ven. Stárneme nejen my, ale i fotky, kterými propagujeme naše služby. Hlavně ta hlavní fotka, kterou máme skoro všude, je už prostě zastaralá.

Tohle je ona, je z doby, kdy stromy a keře na terasách u domu byly ještě miminka.

A tohle je aktuální fotka. Asi nemusím vybízet ke hledání deseti rozdílů.

Jeden rozdíl si ale neodpustím zmínit:
Střecha.
Ne, že by krytina, instalovaná v roce 1997 byla už tak špatná, ale problém byl pod ní. Dožívající střešní okna a slabá tepelná izolace.
Takže okna jsou nová, modernější, s trojskly, tepelná izolace je zdvojnásobená, takže v zimě bude potřeba míň topit, a v létě nebude v podkrovních pokojích takové horko. Krytina je červená, aby ladila s okolními střechami.
Věřím, že změna Vás všechny potěší.

___________________________________________________________________________________________________________________________________________

Hartelijk dank voor uw bijdrage! we graag   samenwerken:   Wij zijn lid van:  
Kudyznudy.cz - tipy na výlet  
  dopenzionu.cz