Ubytování na rodinné farmě na Vysočině

Vítejte ve Lhotce u Telče, na statku, který v těchto místech stojí již 400 let. Na naší rodinné farmě chováme ovce a včely, část domu jsme přestavěli na penzion se sedmi pokoji a zázemí zahradního kempu s dvaceti místy. V blízkém lesíku jsme vybudovali lanový park. Ze stáje vznikla společenská místnost pro 20 osob s krbem, barem a promítacím plátnem pro školení a oslavy, na okraji pastvin jsme vybudovali 2 hřiště - na fotbal a na volejbal. Z ovoce z vlastního sadu Vám nabídneme sladké mošty, z vlny našich ovcí přikrývky, pod kterými se krásně spí a kromě medu od našich včel můžete ochutnat i lahodnou medovinu.

Rychlý kontakt

Turistatek Javořice
Dana a Petr Novákovi + celá rodina
Lhotka 10, 588 56 Telč
Telefon: +420 776 158 581
E-mail: info@javorice.cz

Další podrobnosti najdete na stránce kontakt

 

Kamerunky se množí a jsou přítulné...

Nedávno se naší Rozárce narodilo další jehňátko, je to ovečka a má se čile k světu.

Její předchozí jehně (beránek narozený v prosinci) se nevídaně ochočil a náruživě si nechává drbat kožich.

 

Máme mednou krávu!

Bratr Pavel rozšířil své včelařské aktivity o nový typ úlu. Včelaři mu říkají "medná kráva", je to velmi jednoduchý úl, kde včely staví svoje dílo bez obvyklých rámků a ani jim to moc nevadí. Plásty, které včely přilepí na boční stěny úlu se při medobraní musí odříznout, ale jinak vypadají docela normálně. Sám jsem zvědavý, jak bude med z nich chutnat...

Novinky z našeho dvorka a blízkého okolí.

Poukazy kraje Vysočina

Kraj Vysočina se rozhodl podpořit cestovní ruch v kraji tím, že za každého dospělého turistu, přijíždějícího nejméně na 3 noci a nejméně ve dvojici do  ubytovacího zařízení, uhradí 1.000 korun jako bonus za účelem podpory obsazenosti. Podrobnosti na https://slevy.vysocina.eu

V našem případě lze bonus uplatnit pouze v Penzionu Javořice, nikoliv v kempu, na chatě či v penzionu V Kopci.

Tak neváhejte, polovina vyčleněné částky je již vyčerpaná...

 

Den Bernarda a rozloučení s letní sezónou

Jako už tradičně v tuto dobu oslavíme v sobotu 22.8. svátek sv. Bernarda a rozloučíme se s letní sezónou. Od 18 do 22 h bude točené pivo za 20 Kč, porce točeného berana včetně salátů za 100 Kč.

beran točený

Máme nové pískoviště

Staré sloužilo docela dlouho, ale zubu času neodolalo. To nové je z modřínu s dubovými sedáky a mělo by vydržet ještě delší dobu.

pískoviště

Borůvky

Letos je léto trochu chladnější a o dost vlhčí, než předchozí roky. Borůvkám to asi vyhovuje, takže se jich urodilo docela dost. A sběračů je poskrovnu, takže pokud Vás sběr baví, máte šanci. Ale POZOR: trhá se poze rukama, hřebeny zakázány! - je tam totiž spousta zelených, které budou dozrávat koncem července.

borůvky

Něco pozitivního v době Wu-chan-virové

Naše kamerunské ovečky, které chováme hlavně pro potěšení a pobavení Vás, našich hostů, se usilovně množí. Poslední přírůstek jsou dvojčata od naší nejstarší ovce Julie z pondělí 23. března. Zbarvení jedné z oveček je dost netradiční.

Čerstvě narozené jehně kamerunské ovce

Vládní opatření

Vzhledem k nastalé situaci musíme respektovat nařízení vlády a po dobu krizového stavu naše ubytovací zařízení uzavřít. Objednávky na období po Velikonocích ale bereme, vzhledem k riziku prodloužení nouzového stavu nebudeme však na pobyty do konce června vybírat žádné zálohy. Na letní pobyty bude splatnost zálohy nejdříve 2 týdny po odvolání stavu nouze nebo 1 měsíc před nástupem na pobyt. Riziko prostě neseme MY!

Kurz Řez ovocných dřevin

Na kurzu Řez ovocných dřevin, který už sedmým rokem každé jaro pořádáme, zbývá několik volných míst. Pokud Vás toto téma zajímá, neváhejte, termín se blíží...

...a máme tu rok 2020...

Zima k nám konečně dorazila (nezakřiknout!),

18. ledna napadl sníh, takže jsme už i běžkovali, ledovec u obecního tábořiště utěšeně roste, teploty se drží okolo nuly (spíš pod ní), takže jaro (oproti mnoha místům v čechách) ještě nemáme. Změna ale může být otázkou pár dní.
Tak si tu zimu aspoň trochu užijme!

"Opravený" rybník.

Na Nový rok jsme se vypravili k Velkému Pařezitému rybníku nad Řásnou. Chtěli jsme vidět, jak hráz vypadá po opravě, probíhající skoro celý mminulý rok. Musím přiznat, nepotěšilo nás to. Z pohledu vodohospodáře je vše naprosto v pořádku (teda pokud se po napuštění neobjeví nějaká nečekaná skulinka), ale z pohledu člověka, který znal tu krásnou romantickou přírodní hráz je to tragédie: Máme tu nové Nové mlýny! Fotky v galerii.

Změny v rezervacích

Od podzimu 2019 jsme se odhodlali k jedné docela velké změně v chodu penzionu. Přerušili jsme spolupráci s rezervačním portálem booking.com. Důvodů pro tuto změnu bylo víc, ale hlavní byla rostoucí závislost na tomto partnerovi. A ta se nám nelíbila. Od roku 2020 tedy budeme více závislí na Vás, hostech, kteří si nás najdete přímo a objednáte si pobyt přes tyto stránky. A také na Vás, kteří k nám jezdíte opakovaně.  Proto bychom s Vámi se všemi chtěli být více v kontaktu...

Prostředkem k tomu je e-mailový občasník, který budeme 1 x měsíčně zasílat našim dosavadním hostům i nově přihlášeným zájemcům. Obsahem občasníku budou zajímavosti a novinky z našeho okolí a odměnou pro odběratele bude slevový kód, který vykouzlí slevu 10% při objednávkách pobytu u nás. Sleva platí pro pobyty v ceně od 1.500 Kč.

Pokud se k nám chcete připojit, zaregistrujte se zde.

 

Zima 2019

zatím nedorazila

Podzim 2019

odpočíváme...

Léto 2019

18. 8. - Den Bernarda

V neděli 18. srpna oslavíme už tradičně svátek sv. Bernarda a našeho oblíbeného piva, které  budeme při té příležitosti točit za 15,- a k tomu na kameni péct jehněčí, jak už se stává tradicí. Hudebníci s hudebními nástroji vítáni dvojnásob.

Zároveň (od.17:30 h) bude probíhat ukázka ručního tesání trámu ze surového kmene

21.7.

Informace pro ty, kteří by se u nás rádi ubytovali v nejbližším období a zjistí, že pokoje Penzionu Javořice jsou již obsazené:

V Penzionu v Kopci a na chatě stále zbývá do konce července několik volných pokojů. Na rezervačním formuláři lze zobrazit i přehled obsazenosti. V případě nejistoty volejte 777 317 111.

21.7.

Country večer je za námi, velmi se povedl, účast byla hojná, počasí vyšlo na jedničku, předtančení s názvem Kabaret zaujalo jako všechna předchozí vystoupení.

baletky - kabaret

 

15. 7. Lhotecký Country večer - už tuto sobotu (20. 7.) od 19 hodin.

15. ročník oblíbené akce na lhotecké návsi..
Pivo Ježek 11, guláš, klobásy a další dobroty.
Hraje Brtnický Dostavník, předtančení Mrákotínské baletky.
 

2. 7.

Prázdniny začaly a počasí odpočinku přeje. Voda v rybníku za vesnicí je krásně teplá, nápoje z našeho baru studené, zmrzlina zmrzlá a sladká, utopenci kyselí. Dále se můžete těšit na klobásy na gril, nakládaný hermelín, kuře na kari a guláš.

Jaro 2019

Tak už je to tady, nedá se nic dělat, musíme s pravdou ven. Stárneme nejen my, ale i fotky, kterými propagujeme naše služby. Hlavně ta hlavní fotka, kterou máme skoro všude, je už prostě zastaralá.

Tohle je ona, je z doby, kdy stromy a keře na terasách u domu byly ještě miminka.

A tohle je aktuální fotka. Asi nemusím vybízet ke hledání deseti rozdílů.

Jeden rozdíl si ale neodpustím zmínit:
Střecha.
Ne, že by krytina, instalovaná v roce 1997 byla už tak špatná, ale problém byl pod ní. Dožívající střešní okna a slabá tepelná izolace.
Takže okna jsou nová, modernější, s trojskly, tepelná izolace je zdvojnásobená, takže v zimě bude potřeba míň topit, a v létě nebude v podkrovních pokojích takové horko. Krytina je červená, aby ladila s okolními střechami.
Věřím, že změna Vás všechny potěší.

___________________________________________________________________________________________________________________________________________

Hartelijk dank voor uw bijdrage! we graag   samenwerken:   Wij zijn lid van:  
Kudyznudy.cz - tipy na výlet  
  dopenzionu.cz