Trampolína v provozu (15. 5. 2015)

Po zimním klidu už je zase v provozu trampolína. Po zkoušení vhodnosti různých míst v rámci zahrady i hřiště v minulých letech snad zakotvila už natrvalo - na jihozápadním okraji kempovací plochy, pod velkou třešní, na dohled od domu ale trochu bokem, aby se obvyklé výskání dětí dalo vydržet :-)

 

Máme novou houpačku

Visí na větvi mohutné třešně a darovali nám ji naši přátelé z Prahy. Děkujeme!

 

Skvělá zábava našich dětí...

Dětem někdy stačí k radosti málo - mírný kopeček od stodoly a podvozek starého kočárku.

 

Když cestou nahoru spadne holínka, je veselo dvojnásob...

 

 

Nové pálky na pinec

Jelikož kupované pálky na ping-pong měly při stálém používání (zejména dětmi) moc krátkou životnost, vyrobil Filip bukové. Hraje se s nimi docela dobře, ale pokud jste již trochu hráči, nemusíte se bát, půjčíme Vám i kvalitní kupované. Tyhle jsou hlavně pro děti...

Pálky na pinec z bukového dřeva.

25. 4. - letošní bahnění je za námi,

Od velikonoc jsme se téměř nezastavili, 3 týdny ve dne v noci jsme hlídali u rodících ovcí (odborně bahnic), abychom předešli zbytečným úhynům. Myslím, že se to vyplatilo, narodila se spousta krásných jehňátek.

Máme nového pejska!

Strejda před vánocema přivezl štěně border kolie. Na pasení ovcí. První dvě noci prokňučel, ale to tak bývá.  Teď už je docela v pohodě, obsadil garáž a je fakt chytrej. Za těch pár dnů už si umí na pokyn sednout nebo zaujmout pozici ve svém pelechu na povel "Místo!" Kluci ho pojmenovali Bundáš.

 

Do roku 2015 Vám přejeme,
abyste si za každých okolností
udrželi rovnováhu.

Pokud si s námi chcete připomenout události roku 2014 na našem "dvorku", můžete si zobrazit tuto obrázkovou přílohu.

Novinky 2015

(vkládáno odspodu)

Přejeme Vám krásný a pohodový rok 2016.


Moštokošt a trh plemenných beranů

Posledního října se u nás konaly hned 2 akce - dopoledne jsme společně s pěti dalšími chovateli na naší zahradě předvedli veřejnosti a hodnotitelům letošní plemenné beránky. Byli k vidění berani plemen Suffolk, Romney, Výchdofríská, Jakob a Hampshire. Hodnocení dopadlo dobře, dva naši berani našli nové majitele a ti ostatní se vrátili na své pastviny.

Ve 14 hodin začal MOŠTOKOŠT, kde letos dominovaly vzorky ze Šicnerovy moštárny v Krahulčí. Kromě jejich a našich moštů bylo možné ochutnat mošt od dvou dalších drobných pěstitelů ovoce.

Celkové pořadí, jak jej stanovila koštující veřejnost svým hlasováním, najdete zde.

 

 

Lhotecký Country večer

V sobotu 18. 7. se ve Lhotce na návsi koná už 11. ročník Country večera. Začátek v 19 h, vstupné 50 Kč, hraje JCS Salavice. Předtančení Mrákotínské baletky, tentokrát coby divoženky.

Foto z loňska.

V sobotu 4. července ve Lhotce řádilo tornádo, posypalo celou ves senem

Byl to vzdušný vír z tepla, ale takový, jaký jsem ještě neviděl.Z naší louky tornádo nasálo asi půl tuny sena, vyneslo jej do výšky nejméně 100 metrů a pak jím zasypalo celou Lhotku. Shrnoval jsem s traktorem seno do řádků na té louce a najednou se v jejím rohu začal točit vzduch, rostl a nabíral seno. Vytáhl jsem mobil a udělal několik fotek. Trvalo to jen asi půl minuty. Pak jsem vylezl ven z traktoru a koukal na tu spoušť. Na ploše cca 20 x 50 metrů téměř žádné seno nezbylo, vznášelo se nad vesnicí

Tornádo ve Lhotce

Další fotografie najdete ve fotogalerii.

Krmení je radost.

Naše kamerunky mají moc rády sušený chleba. A děti je zase rády krmí. Radost na obou stranách...

naše kamerunky

 

naše kamerunky mají rády sušený chleba

Kvete nám koryto (4. 6. 2015)

Dlouho jsme přemýšleli, kam umístit dvě kamená koryta, vybouraná z bývalého chléva, kde je dnes vinárna. Pořád se odněkud někam přendavala a tak trochu překážela. Až někoho napadlo (prý babičku) dát je k plotu podél příjezdové cesty do dvora. Tak jsme to zjara udělali a je to moc povedené. Posuďte sami...

Pěkně kvetou třešně (25. 4. 2015)

Letos se počasí docela vydařilo a tak nám krásně kvetou třešně. Snad se dočkáme i slušné úrody. Třešňová marmeláda je totiž momentálně ta nejoblíbenější.
Fotil Filip a docela si s tím vyhrál...

Kvetoucí třešně v pohybu

Čistá Vysočina (12. 4. 2015)

Opět jsme se připojili k celokrajské akci, zaměřené na úklid našeho okolí, tentokrát jsme posbírali nepořádek podél cesty mezi Lhotkou a Práskolesy, kam většina našich hostů míří k prastaré duté lípě. A vzali jsme to hned od nedalekých hranic kraje. Vřelý dík kamarádům, kteří nás podpořili svou účastí. Byla to pro všechny pěkná procházka.

 

Velikonoční hrkání (3. 4. 2015)

Ve Lhotce se dětem povedlo obnovit zvyk velikonočního hrkání. Ve dnech, kdy "zvony odletěly do Říma" (od zeleného čtvrtku do bílé soboty) chodí několikrát denně po vsi s dřevěnými hrkačkami, dělají "rámus" a zpívají velikonoční písně. Při poslední pochůzce jdou dům od domu a dostávají drobnou výslužku.

 

Lyžařský vlek v Mrákotíně už je v provozu. (4. 1. 2015)

Po týdnu umělého zasněžování a dnešním téměř celodenním sněžení je vlek v Mrákotíně konečně v provozu.

Vlek v Mrákotíně

Kamerunky mají čerstvá jehňátka.

Naše kamerunské ovečky, co vypadají spíš jako kozy, už zase mají potomstvo. Je fajn, že se naučily držet se blízko domu, takže je i teď v zimě můžeme pouštět ven na zahradu. A jelikož to ještě před pár dny vypadalo skoro jako v létě, mohly se i pohodlně pást.

 

Kamerunská jehňata