Aktuality 2014

Začíná sezóna jehněčího (5.9.)

Prázdniny skončily a podzim s sebou přináší sklizeň. Dozrává ovoce, ale také dorůstají jarní jehňata. Ovečky se mohou těšit na nové hospodáře - většina jich odejde do jiných chovů. Nejhezčí a nejlépe rostoucí beránci také půjdou do jiných chovů, ale všichni nemohou - kritériím pro plemenné beránky vyhoví jen ti nejlepší. Ty ostatní musíme sníst. Pokud nám s tím chcete pomoct, ozvěte se. Rádi se podělíme. :-) Podrobnosti najdete na stránce Co si u nás můžete koupit.

 

Nové branky (15.8.)

Zásluhou našeho Filipa máme nové branky na fotbalovém hřišti. Snad i sítě budou... :-)

Další posila (2.8.)

Od pátku nastoupila další posila do našeho provozu. Je to neteř Hanka, mnohým z Vás známá a léty osvědčená, ale tentokrát už asi naposled, neboť příští rok končí studium.

 

 

 

Nová brigádnice (1.7.)

Naše brigádnice LuckaPro obsluhu lanového parku a všeobecnou péči o provoz penzionu a kempu máme novou kolegyni. Pro obsluhu lanového parku prošla potřebným kurzem, jmenuje se Lucka a že je skvělá je poznat už podle fotky :-)

 

 

 

Trampolína obnovena!

Trvalo to docela dlouho, ale podařilo se! :-) Po loňské vichřici jsme byli bez trampolíny, ale konečně máme novou. Už jsem taky skákal...

Trampolína

Máme 2 nová jehňátka - ovečky Rozárka a Cecilka jsou mámy! (12.2.)

Minulý týden se nám narodila dvě jehňátka - oba jsou beránci, jednomu říkáme Čertík (je téměř celý černý - po mámě), druhý je hnědý a tomu říkáme Bertík. Když bylo pěkné počasí, vypustili jsme je na zahradu a vyfotili si je. I děti se vyřádily (fotil Filip).  A hlavně chtěly, aby bylo dobře vidět, jak naše Bééé chtějí ochutnat Bé-Bé

Parkování ve dvoře a naše kočky

Náš dvůr je malý na to, aby se na něj vešla všechna auta našich hostů. Proto se parkuje na zahradě. Dalším důvodem je to, že luxusnější auta mají v oblibě naše kočky a rády se na nich (tak jako hezké ženské) nechávají fotit. Auta pak bývají trochu poťapkaná...

Holky, to Volvo, na tom se pěkně sedí...

Holkýýýý, snídaněéééé... Jdeme do fronty...

Takže pokud k nám přijedete, na dvůr klidně zajeďte, ale pak si přeparkujte na zahradu. Cestu Vám ukáže Zajíc.

 

Lavička U Kříže obnovena

U kříže, který postavili naši předkové, bývala lavička. Jelikož ji však nesly dřevěné nohy, zatlučené do země, sklátila ji hniloba. Filip mi v zimě sebral na pile osikový špalek, který jsem měl z půlky rozřezaný a dlouho tajil, k čemu ho chce. Nakonec se ukázalo, že na tohle. Myslím, že to stálo za to!

Lavička u Kříže

Lavička u Kříže

Čistá Vysočina (13. 4. 2014)

Na letošní úklid okolí cest mezi námi a siusedními obcemi se nás sešlo sedm, prošli jsme trasu Lhotka - Čstkovice - Mrákotín - Lhotka, nasbírali asi 10 pytlů odpadků a byli z toho docela unaveni. Na závěr jsme se společně vyfotili pod naší cedulí... :-)

Čistá Vysočina

 

8. 4. 2014

To je dost, strejdo, žes nás taky vyvez!
(začalo letošní bahnění)

 

Máme nový vůz (3. 4. 2014)

Do našeho vozového parku dneska přibyl nový "kus". Je to vůz na dlouhé náklady - zejména klády, trámy a podobné věci. Po dopoledním testu a odhalení konstrukční vady došlo na opravu a odpoledne už se zase jezdilo. Pohodově se vezly klády osmimetrové, ale jedna měla čtrnáct metrů. I tu jsme dovezli (ale daleko jsme to neměli).

Vůz na klády

 

Naše tradice - velikonoční zvyky ve zpracování České televize

Před rokem u nás v kraji, ve vsi i v domě natáčel štáb České televize "materiál" do cyklu Naše tradice. Už došlo na vysílání, nakonec jsme se našli v několika dílech, věnovaných období Velikonoc. Pořadem provází Miroslav Táborský, hrají naši kamarádi ze souboru Podjavořičan, zahlédnete naše děti, sousedy, ovečky...

Záznam na webu si lze pustit na těchto adresách:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10519120758-nase-tradice/212562260400010-velikonoce-a-smrtna-nedele/video/

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10519120758-nase-tradice/212562260400011-pasijovy-tyden/video/

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10519120758-nase-tradice/212562260400012-bozi-hod-velikonocni/video/

 

PF 2014

Všem do nového roku hodně dobré pastvy, přiměřeně vláhy, hřejivé slunce a svěží vítr přejí turistatkáři Novákovi

PF 2014