Novinky 2018

(vkládáno odspodu)

Řez ovocných dřevin 2019

Vzhledem k přicházejícím dotazům a pokročilé době jsme vypsali termín (a taky upravili přihlášku) na další ročník kurzu Řez ovocných dřevin. Tentokrát v termínu 8. - 10. března. Pokud byste chtěli kurzem obdarovat někoho blízkého, rádi vystavíme dárkový poukaz. Podrobnosti zde.

Ovce k chovu i na maso (20. 11.)

Letos i přes značné sucho dorostla jehňata do pěkných tvarů a stále máme co nabídnout:

- jehnice k dalšímu chovu - čistokrevné, s průkazem o původu, vysoké kvality. Cena 2,5 - 3 tis. Kč.

- plemenní beránci - čistokrevná zvířata vysoké kvality vhodná do špičkových chovů i do užitkového křížení. Cena 6 - 8 tis. Kč za kus

- jatečná zvířata - ještě zde zbývá nekolik méně povedených jehňat a 5 vyřazených ovcí, vhodných na porážku. V případě zájmu nás kontaktujte.

Dozrály švestky, hrušky a dorostli jateční berani (6.9.).

Po horkém a suchém létu a deštích minulého víkendu jsou švestky v optimální kondici na sklizeň. Jsou sladké a šťavnaté a jsou BIO. Cena za 1 kg 22 Kč (natrhané), samosběr 15 Kč za kg. Hrušky jsou na tom podobně. Také dorostli jateční beránci, pokud byste měli zájem, volejte 777 317 111.

Lanový park týden mimo provoz

Od 25. 8. do 3. 9. 2018 bude lanový park mimo provoz z důvodu dovolené.
Ostatní provozy - penzion a kemp zajišťují brigádníci a neodjedší členové rodiny.

Děkujeme za pochopení.

Den Bernarda

V sobotu 18. srpna pořádáme již tradiční akci piva Bernard s ochutnávkou jehněčího masa a country muzikou. Akce je určena pro ubytované v našich prostorách (2x penzion, chata, kemp) a další pozvané. Volná místa jsou v kempu, na chatě i v penzionu V Kopci. Začátek cca v 19 hodin.

 

Máme pro Vás další ubytování

Vzhledem k velkému zájmu o naše služby a lokalitu, ve které žijeme, jsme rozšířili naši nabídku o další kapacitu. Nově Vám nabízíme možnost ubytování v pěti pokojích penzionu V kopci, který jsme si pronajali. Podrobnosti a možnost rezervace zde.

Lhotecký Country večer

Letošní Country večer připadl na sobotu 21. července, hrát nám bude kapela Brtnický Dostavník, tradičně vystoupí Mrákotínské Baletky, vše ostatní asi jako obvykle.

Mrákotínské baletky

Řez ovocných dřevin

V termínu 9. - 11. března pořádáme již tradiční kurz řezu ovocných dřevin. V tomto termínu je již téměř obsazeno, ale v případě dalšího zájmu otevřeme druhý termín (16. - 18. 3.) Minimální počet přihlášených pro jeho otevření je 6 osob.

 

Přípravka kurzu nástavkového včelaření

V termínu 24. - 25. 2. 2018 se u nás koná přípravný kurz včelaření, který pořádá Pracovní společnost nástavkového včelaření (PSNV). Zaregistrovat na kurz se můžete zde, program kurzu se Vám nabídne ke stažení zde. Kurz probíhá od sobotního rána, pokud byste potřebovali ubytování již od pátku, stačí dát vědět nebo si ubytování objednat vlastnoručně zde.

 

Přejeme Vám do roku 2018

nejméně takovou krásu, odolnost a vytrvalost, s jakou tahle růže vydržela do Vánoc na naší zahrádce...

 

PF 2018